103-aastane jooksja alustas treeningutega alles 100-aastaselt

103-aastasena võistlusrajale läinud Julia Hawkins lõpetas võistlusraja küll aeglasemalt, kui paar aastat tagasi, aga jäi tulemusega väga rahule. Joostes kinnitab ta sageli oma juustesse lilli - nii ka seekord.

FOTO: Brit Huckabay / AP

Kaks aastat tagasi, 101-aastaselt, jooksis ameeriklanna Julia Hawkins omaealiste seas rekordi, lõpetades 100-meetrise distantsi 39,62 sekundiga. Nüüd oli hüüdnime "orkaan" saanud proua taas võistlusrajal.

Eelmisel nädalal, 103-aastasena, naasis Julia Hawkins võistlusrajale, et võtta mõõtu 50- ja 100-meetrisel distantsil Albuquerque'is toimunud Ameerika Ühendriikide seenioritele mõeldud spordivõistlustel, vahendab New York Times.

Arvatakse, et ta on vanim naine, kes ühendriikides võistleb.

Selles vanuserühmas on konkurents väike ja proua Hawkins konkureeris suuresti iseendaga.

Ta lõpetas 100 meetrit kuus sekundit oma rekordajast aeglasemalt, kuid ta oli siiski tulemusega rahul. "Ma olen kaks aastat vanem, mäletad?" kommenteeris ta.

Hawkins püüab iga päev olla aktiivne, aga jooksutrenne ta enam väga palju ei tee. „Ma tunnen, et selles vanuses on mulle jäänud loetud arvud 100-meetriseid jookse,” põhjendas ta seda, miks ta end hoiab.

Aga miks on ta saanud hüüdnime orkaan? Sootuks mitte oma kiiruse pärast. Julia Hawkinsi sõnul on see tingitud sellest, et ta räägib päris palju orkaanidest, mis tema kodukanti mõjutavad. Et ta kannab joostes sageli oma juustes lille, eelistaks ta ise olla pigem „daam lillega” või midagi muud sarnast.

Vabal ajal toimetab proua oma aias ja kuulab audioraamatuid, sest lugeda ta enam ei näe. Kõige uhkem on ta aga oma abikaasa ja laste, lastelaste ja lapselapselapse üle. „Neid asju üle ei trumpa. Jooksmine on lihtsalt kirsiks tordil.”

Tagasi üles