* Kui kavatsete rõdule tõsta seni toas kasvanud taimi, tuleb oodata, kuni öökülmaoht on möödas.
* Noortaimed tuleks kohe amplisse või rõdukasti ringi istutada, kasutades selleks suvelilledele mõeldud mulda, millesse on soovitav enne segada spetsiaalset kastmisgeeli.
* Rõdulilli tuleks varakult tagasi näpistada, et taim haruneks. Kõik äraõitsenud õied tuleb ära noppida, et ergutada uute teket.
* Rõdu suvelilled kasvavad hästi ka vaesemas mullas, kui neid vaid korralikult väetada ja kasta. Väetisega ei maksa koonerdada, seda võiks anda kastmisveega kord nädalas. Rammu pole vaja juurde anda, kui taimed on istutatud spetsiaalse püsiväetisega segatud mulda, kus toitained vabanevad terve suve jooksul.
* Rõdutaimi tuleb kasta vajaduse järgi, parim indikaator on aedniku enda sõrm. Tuleks katsuda, kas muld on niiske, siis otsustada, kas taimed vajavad kastmist või mitte. Parim aeg taimi joota on varahommik või õhtu, keskpäevane kastmine võib taimele šokina mõjuda.
* Rõdule võib teha ka oma maitsetaime- ja salatipeenra. Kel rõdu pole, saab väikse maitsetaimekasvatuse sisse seada ka toas aknal. Selle tarvis on aianduspoodides müügil spetsiaalseid komplekte, milles kõik vajalik mullast seemneteni olemas.
Maitsetaimede kasvatamiseks valida kindlasti orgaanilise väetisega muld ja lisaväetamiseks orgaanilised väetised. Maitsetaimed vajavad kasvamiseks palju valgust ning parajat niiskust.
Maitsetaimepeenrasse sobivad:
- rosmariin,
- majoraan ehk vorstirohi,
- aedsalvei,
- petersell,
- basiilik,
- till,
- tüümian,
- estragon,
- koriander,
- münt,
- murulauk,
- meliss,
- lehtsalatisordid (näiteks rukola), mida võib maitsetaimedega kokku istutada.