Mustamäe üksikud eakad saavad küsida abipakki

Fotol Põhja-Tallinna vabatahtlikud koolinoored, kes pakkis 2017. aastal 800-le üksi elavale vanurile abipaki, kus sees eluks vajalik. Nüüd saavad sarnase paki ka Mustamäel elavad eakad.

FOTO: JAANUS LENSMENT/PM/SCANPIX BALTICS

Mustamäe linnaosavalitsus toetab sel aastal linnaosa üksi elavate eakate toimetulekut praktilise abipakiga. 6. kuni 16. jaanuarini on võimalik linnaosavalitsusest abipakki taotleda.

"Mitmetel rahvakohtumistel Mustamäe eakatega on tuntud huvi, millal sarnaselt Põhja-Tallinna ja Kesklinna linnaosale on võimalik saada kodutarvete abipakki. Selleks aastaks oleme vastavad vahendid leidnud ning mul on hea meel, et saame veel enne Eesti Vabariigi aastapäeva need kätte toimetada,” ütles Mustamäe vanem Lauri Laats.

“Üksi jäänud eakal pole lihtne ots otsaga kokku tulla. Esmajärjekorras tasutakse kohusetundlikult kõik arved, kokku hoitakse ikka kõhu kõrvalt ning selle asemel püütakse lapselastele jäätiseraha pihku pista. Kuna esimese päevaga registreeris juba pea 400 inimest, on selge, et vajadus sellise toetuse järele on suur.”

Laatsi sõnul ei tasu peljata abi küsimast. “Kellele sõna “abipakk” kuidagi vastumeelne tundub, võib seda käsitleda kui linnaosa kingitust Eesti Vabariigi aastapäevaks. Need praktilised asjad kuluvad ikka kodus ära, ei maksa häbeneda,” lisas Lauri Laats.

Abipaki näol on tegemist esmatarbevahendite ja toiduainete komplektiga, kuhu kuuluvad pesupulber, seep, nõudepesuvahendid jne, aga ka kuivained nagu makaronid, tatar, nisujahu, suhkur/sool, samuti teed, natuke maiustusi jms.

Paki saamise õigus on rahvastikuregistri andmetel Mustamäe linnaosas üksi elaval eakal, kelle pension jääb alla 540 euro. Paki saamiseks on vajalik registreerida, helistades telefoninumbrile 645 7500 või 6457511.


Tagasi üles