Rahvatantsijate piiblist ilmus kordustrükk

Ullo Toomi moldpilli mängimas.

FOTO: Estonica.org

XX tantsupeo auks andis tantsurahvas kordustrükis välja Ullo Toomi „Eesti rahvatantsude” raamatu, mis 1953. aastast on saavutanud eesti rahvatantsijate piibli maine.

Rahvatantsujuht Henn Tiivel on öelnud, et „Eesti rahvatantsud” on eesti rahvatantsujuhtide ja rahvatantsijate piibel, mille on koostanud Meister suure algustähega.

Ullo Toomi „Eesti rahvatantsude” kordustrükk

FOTO: Raamatu kaas

„Selle raamatu üheks tähelepanuväärsemaks ja märgilisemaks teemaks võib pidada terminoloogiaõpetust. Need on põhialused ja oskussõnad, mis on aidanud edendada meie tantsu kuni tänase päevani,” kommenteeris rahvatantsujuht Ilma Adamson.

1953. aastal välja antud raamat sisaldas 145 tantsu koos nootidega. 2019. aasta väljaandele on lisatud Ullo Toomi õpilaste, tunnustatud kolleegide mõtted ajast koos tantsuraamatuga.

„Ullo Toomi tegi Eesti rahvatantsu arengu heaks ära suure töö. Tantsuraamat, mida lausa tantsuõpetaja piibliks kutsutakse, pani kaasa mõtlema, koolitas, julgustas looma, inspireeris ning teadvustas Eesti tantsuloojate olemasolu, isikupära ning oskusi. Alustagu uuesti ilmuv Ullo Toomi „Eesti rahvatantsud” huvitavat teekonda ja andku õpetust ning innustust uutele tantsuõpetajatele järgmisteks aastakümneteks,” lisas Roland Landing, koreograaf, Anna Raudkatsi Tantsuseltsi asutajaliige ja tantsujuht.

Tagasi üles