Mustamäel pakutakse tasuta õigusabi

EJL on Õigusapteeki korraldanud 2010. aastast. Pildil Tallinna õigusapteek Lasnamäe linnaosavalitsuses.

FOTO: Andres Haabu

13. veebruaril kell 10–14 toimub Mustamäe Linnaosa Valitsuse I korruse saalis Eesti Juristide Liidu tasuta Õigusapteek. Oodatud on kõik abivajajad ning tagatud on nii eesti- kui venekeelne tasuta õigusalane nõustamine.

„Eelmisel aastal 25. jaanuaril Mustamäe Kultuurikeskuses Kaja toimunud Õigusapteeki külastas ligi 200 inimest,“ ütleb Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats, „niisiis on tasuta õigusnõu nii eesti kui ka vene keeles Tallinna linna elanikele jätkuvalt vajalik".

Seda näitab ka tasuta õigusnõustamise (Mustamäe Linnaosa Valitsuses esmaspäeviti kell 13–15) suur populaarsus. "Mustamäelastele on selline võimalus kindlasti esiteks abiks olnud, teiseks suurendanud ka nende teadlikkust õigustest oma huvide kaitsmisel. Ootame elanike huvi Õigusapteegi vastu ja aktiivset osavõttu ka tänavu.“

Nõu antakse perekonnaõiguse, elatisrahade nõuete, pärimisõiguse, notaritoimingute, töölepingu seaduse, töövaidluste lahendamise, korteriühistute problemaatika/ kaebused KÜ tegevuse peale, tarbijakaitse probleemid ja vaidlused, maksuõiguse, kohtusse pöördumise, kohalike omavalitsuse ja riigiasutusega suhtlemise ja dokumentide vormistamise, lepingu- ja võlaõiguse alal.

Kliente teenindatakse elavas järjekorras, eelnev registreerimine ei ole vajalik.

Tagasi üles