Perearstid saavad küsida e-konsultatsiooni nii veresoontekirurgidel kui valuravi arstidelt

Veenilaiendid.

FOTO: panthermedia.net / Inna Talan/Scanpix

Perearstid saavad sellest aastast küsida e-konsultatsiooni ka taastusravi ja valuravi arstidelt, naha- ja suguhaiguste arstidelt ning veresoontekirurgidelt.

E-konsultatsiooniga saab eriarst otsustada ka seda, kui kiiresti inimene vastuvõtule jõudma peab. Kui inimene eriarsti juurde jõuab, on arstil juba ülevaade tema tervisemuredest olemas.

2013. aastal alustas haigekassa e-konsultatsiooni teenuse rahastamist uroloogia ning endokrinoloogia erialadel. Edaspidi on e-konsultatsiooni võimalusi aina laiendatud. Praeguseks on perearstidel võimalik küsida e-konsultatsiooni kopsuhaiguste, reumatoloogia, kõrva-nina-kurguhaiguste, pediaatria, neuroloogia, hematoloogia, kardioloogia, gastroenteroloogia, ortopeedia, onkoloogia, allergoloogia-immunoloogia, nefroloogia, sisearsti, psühhiaatria ja günekoloogia erialadel.

  • E-konsultatsiooni teenuse kasvas mullu võrreldes varasemaga ligi poole võrra. 2018. aastal konsulteerisid perearstid eriarstidega e-konsultatsiooni teel 17 erialal nii kesk- kui ka regionaalhaiglates ja haigekassa valikupartnerite juures.
  • 2018. aasta III kvartalis tegid perearstid kokku 4709 e-konsultatsiooni, mida on poole rohkem kui eelmise aasta samal perioodil.
  • Teenust kasutas 670 perearsti üle Eesti.
Tagasi üles