Hooldushaigla suleb uksed

Foto on illustratiivne

FOTO: Andrus Eesmaa / Järva Teataja

Ida-Tallinna Keskhaigla otsustas lõpetada Loksa üksuses tervishoiuteenuse osutamine, kuna hooldushaigla müük Tapa haiglale ei õnnetunud, kirjutab Harju Elu.

BNS vahendab, et Loksa Ravikeskusest sai Ida-Tallinna Keskhaigla osa 1. veebruaril 2012. Nelja ja poole aastaga hospitaliseeriti Loksa õendusabi osakonnas kokku 665 patsienti.

“Nii nagu piiravad rahalised ressursid tervishoiuteenuste laiendamist Eesti riigis tervikuna, siis puudutab see loomulikult ka Ida-Tallinna Keskhaiglat. Seetõttu hakkasid haigla ja Loksa linnavalitsus otsima alternatiivseid lahendusi,” selgitas Loksa meer Värner Lootsmann Harju Elule.

Üheks võimaluseks oleks olnud Loksa Ravikeskuse müük Tapa haiglale. “Kahjuks pärast kuus kuud toimunud läbirääkimisi Loksa Ravikeskuse müügitehing Ida-Tallinna Keskhaigla ja Tapa haigla vahel siiski luhtus,” rääkis Lootsmann.

Ida-Tallinna Keskhaigla juhatus võttis vastu otsuse lõpetada Loksa üksuses tervishoiuteenuse osutamise 29. juunil. Haigla nõukogu kiitis juhatuse otsuse heaks 30. juunil. “Läbirääkimised on ootamatult lõppenud,” tunnistab Tapa haigla juhatuse esimees Meelis Kukk. “Mina sain sellise teate, et Ida-Tallinna Keskhaigla otsustas, et nad ei müü seda selliselt.”

Mis summadest oli jutt, Kukk ei täpsusta.

“Tervishoiutegevus ei ole Loksal kasvanud mahus, mis kataks investeeringuid, mida hoone vajab kaasaegse tervishoiuteenuse jätkamiseks. Lisaks tervishoiutöötajate meeskonnale on vaja tugiteenistust, kogu koosseisu ja tööprotsesside tööshoidmine eeldab tööaja kaetust optimaalse töömahuga. Kulud ja tulud peavad jääma mõistlikku proportsiooni, seda on olnud Loksa üksuses teenuste mahu juures keeruline tagada,” selgitab Ida-Tallinna Kesk haigla kommunikatsioonijuht Inge Suder Harju Elule.

“Miinimum peaks olema viisteist patsienti,” ütleb Suder. Sulgemisotsuse tegemise hetkel oli Loksa osakonnas aga vaid viis patsienti. Neist kaks toodi üle Ida-Tallinna Keskhaigla Järve üksuses asuvasse õendusabi osakonda, kolm kirjutati välja. 30. juuni seisuga töötas Loksal 30 inimest. “Kõikidele töötajatele pakuti võimalust jätkata tööd Ida-Tallinna Keskhaigla teistes üksustes, pakkumise võttis vastu kuus töötajat, 24 võtsid vastu koondamisteate. Enamik sealsest meditsiinipersonalist töötab lisaks Ida-Tallinna Keskhaiglale veel teises töökohas,” lohutab Suder.

Loksa hooldushaigla rentnikud – perearstid, hambaarstid – jätkavad esialgu samas hoones. “Loksa ja mitte ainult Loksa haigeid ravitakse ka edaspidi nii nagu tänaseni, ehk siis arstiabi, sealhulgas eriarstiabi teenuseid, osutatakse erinevates spetsialiseeritud haiglates, esmajärjekorras Ida-Tallinna Keskhaiglas ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga, aga mitte ainult,” lubas Lootsmann.

Tagasi üles