Epideemiatest laastatud Euroopas panid koolitatud meedikud paljude sajandite vältel diagnoose peamiselt haige uuriininäitude põhjal ja ravisid aadrit lastes, kirurgiat aga peeti „labaseks ja veriseks käsitööks”, millega tegelemise õigus oli antud habemeajajate kutseühingutele. Inimeste tervisenäitajad hakkasid märgatavalt paranema alles paarsada aastat tagasi, tänu murrangule arstiteaduses – nakkushaiguste vastu hakati vaktsineerima, kasutusele võeti eetrinarkoos ja pandi alus teaduspõhisele farmakoloogiale.
Aprillikuu ajakirjas arutlevad psühholoogid, perelepitajad, arstid ja suhtespetsialistid selle üle, kust ja kuidas hingekaaslane leida ja miks on koos olla parem kui üksi? Millised on uue suhte eeldused, kuivõrd teistsugune on suhtedünaamika vanemas eas, kuidas leida uus partner ja kuidas suhte hoida, kommenteerivad 60+ aprillinumbris psühholoog ja perelepitaja Ingrid Tiido, Tampere Ülikooli dotsent Kirsi Lumme-Sandt, teledoktor Viktor Vassiljev, pereterapeut Siivi Hansen ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud-lektor Merle Varik.
Raadio Elmar on juba kuus aastat aidanud otse-eetris kaasa uute armuleekide lõkkele löömisele. Saatest „Õhus on armastust” on kujunenud fenomenaalne viis, kuis võimalik endale leida kodust lahkumata tore kaaslane. 60+ aprillinumbris räägivad Ants ja Merle, kuidas nad raadio kaudu teineteise leidsid.
Aprillikuus jätkab 60+ ringreisi Harjumaal. Seekord võtame vaatluse alla selle osa suurest, aga looduskaunist ja pärleid täis pikitud Harjumaast, kus asuvad muljetavaldavad majakad, õllespaa ja higisaun, vaade voodist kaunile joale, Põhja-Euroopa ainus terviklikult säilinud tsistertslaste klooster ning veealused varemed.