Petturid pakuvad end eakatele appi pensioniraha tooma

Kui usaldate pahatahtlikule abistajale oma pangaandmed, võivad nad kergesti tühjendada kogu teie pangakonto.

FOTO: Arvo Meeks

Pangaliidu liikmespangad soovitavad, kui vähegi võimalik, kasutada ostude eest tasumisel praegu pangakaarti, mitte sularaha, sest siis on väiksemad nii nakkuse oht kui ka risk pettuse ohvriks langeda. Liidu kinnitusel on eriolukorra liikumispiirangud toonud kaasa pettuste hulga kasvu. 

"Praegu on pensionite maksmise aeg, mil paljud eakad on harjunud suurema summa sularaha välja võtma. On juhtumeid, et petturid pakuvad ennast vanuritele "appi" pangatoiminguid tegema ja saavad nii enda valdusse inimeste pangakaardi koos PIN-koodidega ja vahel ka juurdepääsu eaka kontole internetipangas," rääkis Pangaliidu infoturbe toimkonna juht Tiit Hallas. "Kahjuks on seejärel juba lihtne konto tühjendada."

"Soovitame kasutada võimalusel ostude eest tasumiseks pangakaarti. Eesti pangad tõstsid ka viipemakse limiidi eriolukorra ajaks 50 euroni, et inimesed ei peaks kaardiga maksmisel puudutama makseterminali. Mõistame samas, et mõnes olukorras sularahata ei saa. Siiski ei tohiks keegi usaldada oma pangakaarti koos PIN-koodiga kolmandatele isikutele. Kui lähedaste abi käepärast pole, tuleks pöörduda abi saamiseks kohaliku omavalitsuse poole," lisas Tiit Hallas.

"Kindlasti ei tohi oma rahaga tegelema usaldada abipakkujaid, kellega pole olnud kunagi varem kokkupuuteid, kui tahes viisakad ja abivalmid need inimesed ka ei tunduks. Ühtlasi palume inimestel ka oma eakamate lähedaste vastu huvi tunda, neile võimalusel abi pakkuda ning neid leviva petuskeemi osas hoiatada," märkis ta. 

Kindlasti ei tohi oma rahaga tegelema usaldada abipakkujaid, kellega pole olnud kunagi varem kokkupuuteid, kui tahes viisakad ja abivalmid need inimesed ka ei tunduks.
Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles