Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Aktiivsed eakad pälvisid tunnustuse
Lisatud tunnustatud seenioride nimekiri

Sotsiaalminister Tanel Kiik tunnustas 29 aktiivset eakat, kes on loonud vanemaealistele võimalusi osaleda kogukonnategevustes. FOTO: Annika Haas

Sotsiaalminister Tanel Kiik tunnustas 15. augustil Estonia teatri Sinises saalis aktiivseid eakaid, kes on loonud vanemaealistele võimalusi osaleda kogukonnategevustes. Tunnustuse said 29 inimest üle Eesti.

„Oluline on väärtustada kõiki inimesi, kelle aktiivne eluhoiak ja tegutsemine on eeskujuks nii noorematele kui ka eakaaslastele,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik.

„Inimesed soovivad omavahel suhelda, ühiselt aega veeta ning olla aktiivsed igas vanuses. Toetavad kogukondlikud tegevused aitavad kaasa ka vanemaealiste üksinduse leevendamisele ning tõstavad meie inimeste ühtsust, võimaluste võrdsust ja heaolu.“

Sotsiaalministeerium on koostöös vanemaealiste poliitika komisjoniga alates 1997. aastast korraldanud iga aasta augustis ministri vastuvõtu, et tänada ja tunnustada silmapaistvaid ning ühiskonnaelu edendavaid vanemaealisi inimesi. Tänasele tunnustusüritusele saatsid esitluskirju omavalitsused, omavalitsuste liidud ja mitmed organisatsioonid.

Tunnustuse saanud eakad

Harjumaa: Rein Kippar ja Rein Suppi

Ida-Virumaa: Svetlana Pertseva, Aleksei Lavrovski, Tiiu Toom ja Svetlana Moissejeva

Jõgevamaa: Maire Noormägi ja Elle-Vaike Kiik

Lääne-Virumaa: Anu Jonuks ja Ene Ehrenpreis

Põlvamaa: Kaarel Tiganik ja Teet Helm

Pärnumaa: Maie Ausmeel ja Juta Velleste Saaremaa: Maie Meius ja Liia Aavik

Tartumaa: Hele Lemetti, Ene Runtel ja Tiiu Vaas

Viljandimaa: Linda Paakspuu ja Kaie Järveküla

Võrumaa: Helgi Kuusik ja Viive Tomson

Tagasi üles
Back