Teadlased pakuvad lahendusi üksildaste seeniormeeste kaasamiseks

Meestele on pensionile jäämine raskem kui naistele ja sageli jäävad nad pigem koduseinte vahele, kui otsivad ise seltskondlikku tegevust. FOTO: Tomasz Majchrowicz / PantherMedia / Tomasz Majchrowicz

Eurostati andmetel on eestis elaval 65-aastasel inimesel ees veel keskmiselt 18,7 eluaastat. Paraku on nii, et pensionile jäädes elu muutub, meestel rohkem kui naistel, vahendab Novaator.

"Naistel on üleminek pensionile lihtsam. See tuleb sellest, et naised eriti ei muuda oma töid ja tegevusi. Mehed on aga olnud kitsalt keskendunud tööle ja kui see ära langeb, siis ei ole selle asemel üldse enam midagi," sõnas Tiina Tambaum, Eesti Demograafia keskuse teadur.

Tiina Tambaum kirjutas koos Iris Pettaiga teadusartikli, mis õige pea ilmub ka Riigikogu Toimetistes. Artiklis toovad nad välja rea soovitusi, mida võiks teha teisiti, et eakaid mehi üksildusest päästa ning neid kogukonda lõimida. Teise hulgas tuleb välja, et seeniormeestele poole tuleks pöörduda isiklikult, et nad oleks nõus pakutud tegevuses kaasa lööma.

Loe teisi ettepanekuid siit.

Tagasi üles
Back