Tuubipigistaja ja teised nutikad abivahendid

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: SCANPIX

Aeg-ajalt kerkib ikka üles küsimus, mida küll sel korral lähedastele saabuva tähtpäeva puhul kinkida.

Üha enam soovitakse leida kingiks midagi põnevat, millel oleks ka praktiline kasu ja mis ei laastaks rahakotti.

Abivahendite üürimise ja müügiga tegeleva Invaru klienditeeninduse valdkonna juhi Kadri Tiido sõnul ei teata sageli, et igapäevategevuste lihtsustamiseks on loodud palju kasulikke ja uuenduslikke abivahendeid. Ta soovitab mõelda ja rääkida oma lähedastega, et saada mõtteid, mis neile tõeliselt kasulik oleks ja igapäevaseid tegevusi lihtsustaks.

«Liikumiserivajadustega inimestele ja eakatele mõeldes tasub otsida kingituseks midagi, mis aitaks neil igapäevaselt paremini toime tulla. Tuubipigistaja, nööpija, pannihoidja, jalatsipaelte magnetkinnitus ja soki jalgatõmbaja on vaid mõned näited praktilistest kingitustest,» rääkis Tiido. «Samas on tegemist ustavate abimeestega, mis toetavad nii vanemas eas inimest, kel pole igapäevaseid toiminguid enam nii kerge sooritada, kui ka noort, kes soovib nutikate lahenduste abil aega säästa.»

Tiido lisas, et sageli oleme harjunud mõtlema uuenduslikest vahenditest vaid IT-innovatsiooni kontekstis. «Uusi ja põnevaid lahendusi luuakse ka selliste abivahendite vallas, mida abivajaja saab oma käega katsuda ja kasutada,» selgitas ta. «Sageli on see inimestele justkui äraarvamise mäng - kummalise välimusega abivahendile ei osata tihti isegi kasutusala välja pakkuda!.»

Hea näide põnevatest ja kasutajate jaoks üllatavatest abivahenditest on vahva purgiavaja, mis aitab tänu oma soontele tugevalt kinnikeeratud kaanega purke hõlpsamalt avada. Samuti imestatakse Tiido sõnul sageli magnetkinnituste üle, mis aitavad paeltega jalanõudel paelu hõlpsamini kinnitada. «Eks iga taoline lahendus on tekkinud siiski vajadusest selle vastu,» tõdes Tiido ja lisas, et kui tervislik seisund ei võimalda näiteks enam riietumiseks piisavalt kummardada või painduda, ei jäägi muud üle kui leida sobilik abivahend, mis selle tegevuse puhul toeks on.

    Tagasi üles