Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Heljo Pikhof: vanavanemate puhkus on idee, mis väärib elluviimist

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Riigikogu liige Heljo Pikhof | FOTO: Teet Malsroos / SCANPIX

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimehe ja riigikogu liikme Heljo Pikhofi kinnitusel tuleb Eestis seada sisse süsteem, kus töötavatel vanavanematel on võimalus jääda nädalasele tasustatud puhkusele, et veeta see koos oma lastelastega.

Soome eeskujul

«Soome Rahvastikuliit algatas hiljuti pilootprojekti Peresõbralik töökoht, millega liitunud ettevõtjad võimaldavad oma vanaemadest ja vanaisadest töötajatel olla nädal koos oma lastelastega nii, et nad palgas ei kaota. Kahtlemata on tegu ettevõtmisega, mis väärib Eestis nii ülevõtmist kui ka edasiarendamist,»  ütles Pikhof.  Vanavanemate puhkus aitab Pikhofi sõnul tööl käivatel vanavanematel oma lastelastega lähedasemaks saada ja tugevdada sidet eri põlvkondade vahel. Samuti on see abiks väikelaste emadele-isadele, kes saavad teatud perioodil toetuda oma vanematele.

Pilootprojekt võiks toimuda Tartus

Vanavanemate puhkuse täpsem korraldus ja detailid tuleb poliitikute ning tööandjate koostöös paika panna, lisas Pikhof. «Kindlasti on edumeelseid ettevõtteid, kes on valmis kaasa lööma ja oma töötajaid ja nende peresid sel moel toetama. Aga see pole piisav. Leian, et siin peab oma roll olema kas riigil või siis omavalitsustel. Ettevõtteid motiveeriks vanavanema lapsepuhkust andma see, kui osa puhkuse tasust jääks riigi või siis linna või valla kanda,» rääkis Pikhof. «Miks mitte lükata  juba uuest aastast vastav pilootprojekt käima Tartus. Igal juhul kavatsen seista selle eest, et Tartu vanavanemad saaksid senisest rohkem oma lastelastele pühenduda.»

Sügisel  jõuavad riigikokku sotsiaalministeeriumis valminud ettepanekud, mis muudavad  vanemapuhkuste ja -hüvitiste süsteemi oluliselt paindlikumaks. Vanavanemate  väärtustamine kerkib kindlasti ka selle eelnõu raames üles, märkis Pikhof.

Tagasi üles