Mihkel Zilmer ja Jaak Sarapuu esitlevad Tartus raamatut „Kuni su küla veel elab“

Mihkel Zilmer.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Jaak Sarapuu ja Mihkel Zilmer esitlevad oma ilukirjanduslikku, nootidega raamatut „Kuni su küla veel elab“ neljapäeval, 22. septembril kell 16-17 Apollo raamatukaupluses Tartu Kaubamajas.

Lühilugude kogumikust leiab nostalgilisi mõtisklusi, aga ka külaelusündmuste jahmatavaid pöördeid, meie rikkalikust ajaloopärandist tingitud juhtumisi ning värvikaid tegelasi.

Nende kaante vahelt leiab ka tänaseks päevaks vaat et rahvalauluks saanud laulu „Kuni su küla veel elab“ sünniloo ning originaalnoodi, aga ka kooriseade näite. Leiab mõne laulu veel.

„Kuni su küla veel elab, elad sina ka …“ Nii laulsid ansambli „Rajacas“ noored poisid, nende hulgas tunnustatud doktor Mihkel Zilmer, 45 aastat tagasi, aga murelik küsimus, mis meist saab, on jätkuvalt ajakohane.

AUTORITEST

Jaak Sarapuu on pärast Valga 1. keskkooli lõpetamist õppinud lühiajaliselt Tartu ülikoolis õigusteadust ning Tallinna konservatooriumis näitekunsti. Seejärel astus ta uuesti Tartu ülikooli, mille lõpetas ajaloolasena. Ta on töötanud aastaid õpetajana ning kirjastajana. Aastate jooksul on ta kirjutanud lühijutte külaelust, ajaloolisi jutustusi Eestimaa muinasajast ning ajaloolise romaani Lembitust. Tema loomingut on tõlgitud vene, bulgaaria ja läti keelde. Kuulub Eesti Kirjanike Liitu.

Jaak on Mihkli onupoeg.

Rajacas.

FOTO: Erakogu

Mihkel Zilmer on arstiteadlane, meditsiinidoktor, meditsiinilise biokeemia professor. Juhendanud 25 doktoritööd (mitmed tema õpilased on nüüdseks professorid). Paljude patentide ja inimorganismi biokeemia ja tervisliku söömise õpikute/raamatute autor („Meditsiiniline biokeemia“, „Vitamiinid“, „Mineraalained“, „Normaalne söömine“, „Normaalne joomine“ jm). Kaks korda autasustatud Eesti Vabariigi kõrgeima autasuga arstiteaduses. Eesti uute toitumis- ja liikumissoovituste (2016) üks autoritest.

„Rajacase“ koosseisus alates aastast 1966. Kirjutanud palju laule: „Eestimaa (Tuhanded külad)“, „Armsas Tartus Vana Ülikool“, „Ikka lühemaks jääb meie luule“, „Pühi oma palgelt viimne pisar“ jt.

Selles raamatus ilmub tema esimene ilukirjanduslik lugu.

Mihkel on Jaagu tädipoeg.

KUTSE ESITLUSELE

FOTO: 60+

    Tagasi üles