Neid taimekaitsevahendeid ei tohi enam müüa

Roundup on laialt levinud ka hobiaednike seas.

FOTO: CHARLES PLATIAU / REUTERS

Põllumajandusamet keelab Euroopa Komisjoni määrusele tuginedes 14 glüfosaadil põhineva taimekaitsevahendi müügi. Neid tooteid ei tohi enam Eestisse tuua alates 22. augustist. Nii põllumajandustootjatel kui ka väikeaiapidajatel on oluline teada, et vastavalt Euroopa Liidu reeglitele on põllumajandusamet andnud nendele taimekaitsevahenditele ajapikenduse müügiks kuus kuud ja seejärel veel täiendavalt kasutamiseks 12 kuud.

„Eestis on registreeritud 14 taimekaitsevahendit, mis sisaldavad nimetatud kaaskoostisainet,“ ütles põllumajandusameti taimekaitse ja väetise osakonna juhataja Maris Raudsepp.

Nende toodete kaubanduslikud nimetused on Agro-Glyfo 360, Amega 360 SL, Klinik 360 SL, Barclay Barbarian 360, Dominator, Glyphomax, Glyfos Supreme, Glyphogan 360 SL, Master Gly 36T, Rodeo, Roundup FL 540, Rosate 36, Shyfo, Symbol.

Polüetoksüleeritud rasvamiin on üks mitmetest glüfosaati sisaldavates taimekaitsevahendites laialt kasutatavatest pindaktiivsetest lisaainetest, mis parandab toote toimimist. Sellised pindaktiivsed ained suurendavad taimekaitsevahendite märguvust, mistõttu toimeaine saab tungida paremini läbi taime pinna.

Euroopa Toiduohutusameti hinnangul on polüetoksüleeritud rasvamiin märkimisväärselt toksiline kõigi uuritud näitajate puhul ja potentsiaalselt kahjulik inimese tervisele.

Tagasi üles