Vastupidavustreeningu, näiteks kõnni, kepikõnni, tantsimise kõrval on tähtis ka lihasejõu treenimine vähemalt kahel korral nädalas. Umbes 45. eluaastast algavad organismis protsessid, mis toovad kaasa ainevahetuse aeglustumise.
Lisaks pannakse seenioridele südamele teha kolm või enam korda nädalas kombineeritud treeninguid, kus lisaks lihasejõule ja venitustele on ka tasakaalu parandavad harjutused.
„Internet on küll täis kõikvõimalikke trennivideosid, kuid mina soovitan algajal siiski minna spordiklubisse treeneri jutule ja paluda endale põhilised harjutused ette näidata ning siis need koos treeneriga läbi teha. Harjutusi valesti tehes võib kehale hoopiski viga teha. Liigesevalu korral on tark minna perearsti juurde ja paluda endale kirjutada saatekiri füsioterapeudi vastuvõtule. Füsioterapeut oskab anda kasulikke näpunäiteid spetsiaalseteks harjutusteks haigele kohale ja kogu keha treeninguks nii, et probleemsetele kohtadele mitte viga teha.
Artroosiga tuleb harjuda nagu hallide juustega
Paljud inimesed põhjendavad oma väheliikuvat eluviisi liigesevaludega. „Tõepoolest, liigeste kulumist peatada ei osata ja haigust välja ravida ei saa. Samas tuleb osteoartroosiga õppida koos elama nagu hallide juuste ja kortsudega. Ent aktiivset elu elades, rohkelt liikudes ja normaalkaalus püsides on võimalik oma liigeste kulumise süvenemist pikalt edasi lükata. Artroosi esimestes staadiumides ongi peamine ravi aktiivne liikumine ja lihaseharjutused. Muuseas – ainult liigeste naksumine artroosile ei viita ja arsti juurde minna pole vaja.”
Taastusarst Eve Sooba ütleb, et esimeste liigesevalude avaldudes on kõige targem kohe arsti poole pöörduda. Perearst selgitab, millega on tegemist, soovitab sobivaid võtteid ja põletikulise liigesehaiguse kahtlusel suunab inimese reumatoloogile. Tohtri sõnul on valude ilmnedes viimane aeg hakata võimlema ja harjutusi õppima.