Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo sõnul on see väga oluline ja suur samm edasi, väärtusi ja hoiakuid loov, aga samal ajal kaitset pakkuv seadus.
Tema sõnul võib vanusel põhinev diskrimineerimine mõjutada ka nooremaid inimesi, kuid sagedamini mõjutab see just vanemaealisi. Vanuselist diskrimineerimist esineb ka finantsmaailmas ning toodete ja teenuste tarbimisel.
„Kui seni kaitses seadus vanemaealisi ainult tööturu- ja kutsehariduse puhul, siis nüüd seadus laieneb. Arvesse tulevad liising, pangalaen või elukindlustus, aga ka kõik muud eluvaldkonnad,“ selgitas minister Signe Riisalo.
Arvesse tulevad liising, pangalaen või elukindlustus, aga ka kõik muud eluvaldkonnad.
Kuukiri 60+ kirjutas eelmise aasta novembrikuus Andresest, kes tahtis tagastada panga kaudu liisitud neli aastat vana auto, et liisida uus, keskkonnasõbralikum Toyota Yarise hübriidvariant.
„Oled olnud pangale truu klient, liisinud varem mitu autot, olnud hoolikas maksegraafiku järgimisel ja nüüd selgub, et 75aastane võib küll pangas raha hoiustada, aga auto liisimisest tuleb suu puhtaks pühkida,“ imestas mees. „Kui see ei ole ealine diskrimineerimine, siis mis see on? Ja kuhu jäi panga laenamise põhiprintsiip: tunne oma klienti?“ küsib Andres.
Andres on aastaid juhtivatel kohtadel töötanud, sealjuures ka pangas ja teab väga hästi, mis on raha ning kuidas sellega ümber käia. Ta teab ka seda, et pank viitab alati: laenu/liisingulepingu tingimused kujunevad kliendi varasema finantskäitumise alusel. Andres ja tema abikaasa on olnud alati korrektsed, täitnud tähtaegselt kõik kohustused, aga pank, võta näpust, seda ei arvestanud. Kuhu jääb siin individuaalne lähenemine?