Kellele sobib?
Kõigile, kaasa arvatud jala- ja kaaluprobleemidega inimestele, kuna lumi pehmendab sammu. Põletab kaloreid isegi rohkem kui suusatamine.
Ettevaatust!
Esimesed räätsaretked tuleks teha koos matkajuhiga, et ei oleks eksimisohtu (räätsamatku pakuvad paljud turismitalud ja spordikeskused). Ettevaatlik tuleb olla tugevavoolulistel jõgedel liikudes, kus jääkate võib tuisanud lume all osutuda küllaltki hapraks.
Miks?
Atraktiivne vahend kõval talveteel ja õhukese lumikattega jääl kiiresti liikumiseks. Kerge, mugav, sportlik ja meeleolukas. Moodsatel kelkudel pole mobiilsuse ja kiiruse huvides enam ees istet, küll aga on enamasti olemas korv asjade jaoks. Tõugatakse, nagu ikka, jalaga korralikult eest hoogu võttes ja nii kaugele taha välja libistades, kui vähegi annab. Tugevdab jalalihaseid, südant ja veresoonkonda, parandab hapnikuga varustatust.
Kellele sobib?
Igas vanuses inimestele.
Ettevaatust!
Ohud on seotud peamiselt libeduse ja kiirusega. Liikluseeskirja kohaselt on tõukekelguga sõitja võrdsustatud jalakäijaga, maanteel peab ta liikuma tee vasakul poolel. Maanteel liikudes on helkurid kelgul kohustuslikud.
Miks?
Kuna lumi on ju vaja nagunii eest ära saada, siis tee lumeviskamisest tõhus treening! Igati tervislik koormus eriti arvutiga töötavatele inimestele.
Kellele sobib?
Peab sobima kõigile eramaja- ja autoomanikele, teistele nii väga ei pea, aga võib. Miks mitte pakkuda end appi sõpradele, sugulastele, tuttavatele – saab töö tehtud ja kehagi liigutatud. Vererõhu- või südameprobleemide korral peaks siiski suuremast rahmeldamisest hoiduma.
Ettevaatust! Suur koormus seljale ja lülisamba nimmeosale, mistõttu valed töövõtted võivad usina lumerookija päevadeks seljavaluga pikali panna.