Kui on kasutatud suuri annuseid, soovitab Mumma võõrutamist alustada annuste tasapisi vähendamisest, siis on vaevused kergemad.
Psüühilised võõrutusnähud on ärevus, ärrituvus, rahutus, unehäired, paanika, hirmud, norutunne, väsimus, nõrkus, keskendumis- ja mäluhäired, kartlikkus jm.
Võõrutusseisundi kehalised sümptomid on värinad, krambid, higistamine, südamekloppimine, isutus, iiveldus, pea- ja lihasvalud, ülitundlikkus, kõhuvaevused, koordinatsioonihäired.
Tagasilöögid tulevad kergelt. Tarvitseb ellu tekkida vaid üks ootamatu stressiolukord, kui inimene lööb seni edukalt edenenud võõrutusele käega ja otsib uuesti ravimikarbist abi. Aastatepikkusest sõltuvusest lahtisaamine ei lähe kiirelt ega kergelt, teab doktor. Kes on kasutanud pikka aega suuri annuseid, need on võõrutuseks ka haiglas olnud.
Võõrutamiseks tuleb võtta rahulik eluperiood, näiteks proovida seda meeldiva puhkusereisi ajal, soovitab Mumma. Kui tööl ja kodus on pinged, siis on peaaegu võimatu sõltuvusest vabaneda.
Pikaajalisest sõltuvusest vaid oma tahtejõuga lahti saada on meeletult raske, mõistlikum oleks seda teha arsti näpunäidete ja toe najal. Et patsiendil oleks kergem, laseb Mumma tal võõrutamise aja mõnikord teisi, ohutumaid rahusteid võtta.
Et motivatsioon püsiks, on võõrutusperioodil äärmiselt vajalik psühholoogiline toetus, seepärast oleks hea samal ajal ka psühhoteraapias käia. Pealegi kui pole lahendatud probleemid, mille pärast üldse hakati võtma ravimeid, millest tahetakse nüüd lahti saada, on tagasilöögi oht suurem. Et sõltuvusse tagasi ei langeks, tuleks püüda oma psühholoogilistele probleemidele lahendus leida.