Koerasitamättal kütab ta iga päev sauna. Saunatamine ongi vist aidanud head vormi hoida. Aga saunatama peab targalt. Leebe leiliga saun on vanameistri sõnul kõige tervislikum. "Üle sajakraadist sauna ma ei soovita," ütleb ta. "Leili võtta tuleb arukalt. Mõelgem natuke – saunalaval on ju kolm astet. Ega kõik ei peagi lavale minema, saunast on kasu ka alumistel astmetel."
Napsisõber ta pole, koos heade tuttavatega võtab vahel pitsikese konjakit. "Ma ei suitseta ka. Pärast infarkti ei suitseta, muidu pool sajandit suitsetasin," avaldab ta.
“Oijah, see infarkt. Mind toodi Saaremaalt piirivalve helikopteriga Tallinna. Üks prillidega poiss jahmerdas minuga, jagas korraldusi. Alles hiljem sain teada, et minuga tegeles koroonaaja kõige kuulsam arst Arkadi Popov isiklikult," pöörab vanameister raske elusündmuse naljaks.
Ta on nüüdseks tervenenud ka vähist ega taha seda rasket aega isegi meenutada. Saaremaal ringi liikudes eelistab sõita jalgrattaga ning on löönud agaralt kaasa kohalikus kultuurielus. Kilomeetri kaugusel on Taritu rahvamaja raamatukogu ja kõlakojaga, kus igal suvel peetakse laulupidu. Samuti laenab ta mitmest kohalikust raamatukogust raamatuid.
"Olen lapsepõlvest saadik harjunud raamatutega, igas kodus on alati olnud üks sein raamaturiiulite päralt. Kummalisel kombel olen hakanud huvi tundma mälestuste vastu. Mitte tänapäeva elulooraamatute vastu, need mind eriti ei vaimusta."
Näitleja ütleb, et ta pole kunagi olnud klassikaline maavanaisa oma talukohaga. "Olin eluaeg teiste juures külaline, aidaalune. Varem ühe Ennu juures Vormsil, siis sõprade, perekond Tammede juures Altjal. Tegelikult õppisin Saaremaad armastama juba aastaid tagasi, 1959. aastal arheoloogilistel väljakaevamistel – hiljem teise sõbra Ennu juures, kes taastas August Mälgu sünnitalu."