Seenioride reedel saab tutvuda Kris Lemsalu isikunäitusega

60+
Copy
Kris Lemsalu.
Kris Lemsalu. Foto: Andres Haabu

Tartu Kunstimuuseum kutsub kõiki väärikas eas kunstinautijaid selle hooaja viimasele „Seenioride reede“ eriprogrammile.

28. juunil kell 13 on viimane võimalus „Seenioride reede“ programmi raames tutvuda koos kuraatoriga muuseumi menuka ja palju tähelepanu pälvinud Kris Lemsalu isikunäitusega „DONATELLA. Elukeeris“. Ekskursiooni viib läbi Tartu Kunstimuuseumi näituste osakonna juhataja Indrek Grigor, kes on ühtlasi ka väljapaneku kuraator.

„DONATELLA. Elukeeris” on Eesti kunsti ühe säravaima rahvusvahelise tähe esimene isikunäitus Tartus.

Lisaks Lemsalu tõlgendusele Tartus igavesse suudlusse jäätunud purskkaevust on näitusel esmaesitlusel koostöös Johanna Ulfsakiga valminud eluloofilm „Vana klaver” ning valik värskeid joonistusi koos mõne varasemast tuttava installatsiooniga.

Näitusetuur kestab 30 minutit. Osalemiseks on vaja soetada ühe-eurone näitusepilet, millega pääseb soovi korral pärast tuuri vaatama kõiki Tartmusi näituseid.

  • Eakatele mõeldud programmi tegevuse põhisisuks on kuu viimasel reedel toimuvad näitusekülastused koos kuraatoritega, mille käigus tutvustatakse erinevaid Tartu Kunstimuuseumi näituseid.
  • Ekskursioonid Tartu kunstimuuseumi viltuses majas toimuvad 2024. aastal veel järgmistel aegadel: 27. septembril ja selle aasta viimane „Seenioride reede“ toimub 29. novembril.

Ekspositsioon kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Näitus on osa Tartu Kunstimuuseumi korraldatud laiemast näituseprogrammist „Sürrealism 100“, mis on pühendatud sürrealismi manifesti 100. juubelile. Näituseprogrammi kuuluvad veel Tartu Kunstimuuseumis eksponeeritavad „Ilmar Malin. Igaviku hõõg“ ja Eesti karikatuurikunstile keskenduv „Initsiatiiv altpoolt. Eesti 80ndate karikatuur“. Lisaks on avatatud Eesti Rahva Muuseumis rahvusvaheline näitus „Sürrealism 100. Praha, Tartu ja teised lood …“.

Tartu Kunstimuuseumi näitused on avatud veel viimast kuud, kuni 21. juulini.

Tagasi üles