Neljapäeval, 26. oktoobril tehakse Tallinnas Theatrumi saalis kokkuvõtteid seltsiliste liikumise kahe aasta jooksul tehtud tööst, sest hange, mille raames senised tegevused toimuvad lõpeb.
See aga ei tähenda, et seltsiliste liikumine oma tegevuse lõpetab. Aprillis registreeriti uus mittetulundusühing, mis võtab üle tegevused seniselt hanke elluviijalt Eesti Külaliikumiselt Kodukant.
Kahe aasta jooksul on ligemale 545 vabatahtlikku olnud üle Eesti toeks 1800 seltsi vajavale eakale ja erivajadusega täiskasvanule. Seltsilised on sotsiaalvaldkonda oma tegevustega panustanud 31 000 töötundi, mis teeb rahaliselt kokku 213 000 eurot.
Seltsiliste tegevuse kasutegurit üksilduse leevendamisel ilmestavad ehk kõige enam seltsi vajanud 85-aastase Linda sõnad: “Seltsiline aitas tunda end paremini inimeste hulgas ja aitas muuta kõrvalejäetu tunnet.”
Vabatahtlikud seltsilised ise hindavad oma töö juures kõige enam võimalust olla kellelegi toeks ja sõbraks, sest see rikastab ka nende igapäevaelu ning samas toob kellelegi teisele suurt rõõmu.
“Muutunud on täielikult minu enda hoiakud ja suhtumine eakatesse ja perekondlikesse suhetesse. Maailmapildi muutumine ja märkamine, palju võib tegelikult olla abivajavaid inimesi meie ümber ja millised pisikesed teod võivad olla suureks abiks,” kirjeldas oma kogemust seltsilisena Tiina Viljandist.
Ka teine seltsiline, Hilda Tartumaalt sõnas, et tema jaoks väga väike pingutus võib kellegi jaoks olla väga suur abi. “Enne alustamist ei tajunud, kui üksildane võib kodust väljas mittekäiv inimene olla, lisas Hilda.