Ka aiatööd annavad tugevamad lihased ja treenivad südant. „Seenior peaks liikuma juba rohkem kui pool tundi päevas, sest istuvast eluviisist on saanud suur probleem. Elu muutub järjest mugavamaks, aga mugava elu taustal oleme kehaliselt järjest passiivsemad,” nendib Ida-Tallinna Keskhaigla taastusarst Eve Sooba. Miks tuleb artroosiga harjuda nagu hallide juustegagi? Kuidas vähendada kukkumisriski ja kuidas muuta liikumine treeninguks, saate teada ajakirja 60+ augustikuu numbrist.
Mida tähendab hooldusvajaduse hindamine? Kes seda täpselt teeb? Kui kaua see aega võtab? Kas meil piisab nendest sotsiaaltöötajatest, kes seda tööd teevad? Kui pikk on järjekord? Mida kodus elamise teenus endast kujutab? Mida täpselt toetatakse? Neile ja teistelegi 60+ lugejate küsimustele vastab augustikuu numbris sotsiaalkaitseminiter Signe Riisalo.
Augustikuus jätkab 60+ ringreisi Romantilisel rannateel. Mida seal avastada, millele tähelepanu pöörata ja kus keha kinnitada, saab teada värskest 60+ numbrist.
Nii Soome kui Eesti peavad oluliseks sagedast puu- ja juurviljade ning täisteratoodete söömist. Meditsiiniteaduste doktor Rando Porosk ja meditsiinilise biokeemia professor Mihkel Zilmer jätkavad 60+ lugejale Euroopa toitumisjuhiste tutvustamist ja kirjutavad, et Eesti on ainus riik maailmas, kuhu on toitumisjuhiste kõrvale lisatud ka puhkamissoovitus.
Ajakirja 60+ augustinumbris kirjutavad professor Mihkel Zilmer ja Tervise Arengu Instituudi toitumisekspert Tagli Pitsi, et keedusool pole läbinisti kahjulik.
Augustikuu on hapendamise kõrgaeg. Toitumisterapeut ja diabeedikooli kogemusnõustaja Maire Vesingi jagab ajakirja 60+ augustinumbris hapendaminippe ja annab hulga häid retsepte.
60+ ajakirjast ei puudu ka kolumn. Lahendamist ootab loomulikult ka suur ristsõna.