N, 1.06.2023

Tudengid hakkavad Tallinnas parandusteenust pakkuma

60+
Facebook Twitter
Comments 1
Õmblusparandustöökoda.
Õmblusparandustöökoda. Foto: Ksenija Kurs

Tallinna linn koostöös Uuskasutuskeskuse ja Tallinna Tehnikakõrgkooliga avab esmaspäeval Sõpruse puiesteel Uuskasutuskeskuse kaupluse juures asuva õmblusparandustöökoja, kuhu saavad linlased parandamiseks tuua nii rõivaid kui ka kodutekstiile.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimm rõhutas, et Tallinn on võtnud selge suuna ringmajanduse edendamiseks. „Meie eesmärk on luua elanikele linnaruumi erinevaid võimalusi oma esemete parandamiseks või ringlusse suunamiseks, et vähendada ületarbimist, suurendada korduskasutust ja seeläbi hoida keskkonda. See õmblustuba on esimene paljudest rajatavatest parandustöökodadest,“ sõnas Vimm.

Õmblusparandusteenus on pilootprojekti raames tasuta ja teenuse saamiseks tuleb ette broneerida aeg kirjutades ukomblustuba@gmail.com. Lisaks tuleb teenuse kasutajal täita küsitlus, mille vastused aitavad hinnata teenuse asjakohasust paranduskultuuri ja ringmajanduse edendamisel nii Tallinna linna kui ka Uuskasutuskeskuse jaoks.

“Õmblustoa pilootprojektina katsetamine on loogiline jätk Uuskasutuskeskuse tegevustes, sest uuskasutamine ning asjade parandamine käivad tihti käsikäes. Usume, et selle projektiga saame veel rohkem asju anda uuele ringile,” kommenteeris Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu.

Pärast broneeringu kinnituse saamist tuleb kokkulepitud ajal oma parandamist vajav rõivaese või kodutekstiil tuua Sõpruse puiestee 255 Uuskasutuskeskuse poe juures asuva õmbleja kätte. Kokku saab korraga parandamiseks tuua kolm eset.

  • Õmblusparandusteenust osutatakse pilootprojekti raames tasuta kuni 30. aprillini 2024.
  • Projekti eduka õnnestumise korral kaalub MTÜ Uuskasutuskeskus ka teiste poodide juurde parandamiseks mõeldud õmblustubade avamist.
  • Õmblusparandustöid teostavad Tallinna Tehnikakõrgkooli moetööstuse õppekava tudengid tegevusjuhendajate abiga.

Õmblustoa loomist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) Euroopa Majanduspiirkonna vahenditest projekti "Jäätmejaamade ümberkujundamine ringmajanduskeskusteks korduskasutuse edendamiseks ja parandustöökodade loomiseks".

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles