Veebruarikuus jätkab 60+ ringreisi Saaremaal Kuressaares, päikesepealinnas, sest ilmateenistuse andmetel on viimastel aastatel just Kuressaares olnud kõige rohkem päikesetunde. Mida Kuressaares näiteks talvel uudistama minna ja kus keha kinnitada, saab teada värskest 60+ veebruarinumbrist.
Mida vanemaks saame, seda aeglasemaks tundub kõik minevat. On see tõesti nii? Isegi kui on, siis millal hakkab meie aju aeglasemalt töötama ja reageerima. Hiljutise Hamburgi Ülikooli Psühholoogia Instituudi uuring üllatab ja nihutab mõningaid eelarvamus. Mil moel, saab samuti lugeda 60+ veebruarinumbrist.
Meditsiiniteaduste doktori Rando Porosk ja meditsiinilise biokeemia professor Mihkel Zilmer tutvustavad 60+ lugejale maailma igast regioonist mitme riigi toitumisjuhiseid ja kirjutavad, et ka Lõuna-Ameerika riigid soovitavad juua vett ja soolatopsi laualt ära panna.
Ajakirja 60+ veebruarinumbris jätkavad professor Mihkel Zilmer ja Tervise Arengu Instituudi toitumisekspert Tagli Pitsi sarja hädavajalikest vitamiinidest. Seekord tuleb juttu B6-vitamiinist.
Veresuhkru kõikumine pole probleemiks ainuüksi diabeedi korral, selle liiga kiire tõus ja langus mõjutavad ka terve inimese enesetunnet isegi siis, kui kõikumine jääb normaalse vahemiku piiresse. Veresuhkru stabiliseerimine on tähtis nii kaalulangetamisel kui normaalkaalu säilitamiseks, aga ka üldise tervise toetamiseks: energiataseme tõstmiseks, hormoonide ja emotsioonide tasakaalustamiseks. Ajutegevus on samuti seotud veresuhkru tasakaaluga. Diabeedi korral on aga veresuhkru tasakaalustamine eriti tarvilik. Kokk ja Diabeedikooli kogemusnõustaja Maire Vesingi annab veebruarinumbris retsepte, mis aitavad veresuhkru tasakaalus hoida.
60+ ajakirjast ei puudu ka kolumn. Lahendamist ootab loomulikult ka suur ristsõna.