L, 26.11.2022

Ligi pooltel Eesti Arengu HLÜ võlausaldajatel on nõudeavaldused esitamata

60+
Ligi pooltel Eesti Arengu HLÜ võlausaldajatel on nõudeavaldused esitamata
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Illustreeriv foto.
Illustreeriv foto. Foto: Peeter Langovits / Postimees

Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu pankrot kuulutati välja Harju Maakohtu 19.09.2022 kohtumäärusega. Pankrotiseadusest tulenevalt on võimalik nõudeavaldusi esitada kuni 19. novembrini.

Pankrotihaldur Martin Krupp toob välja, et tänase seisuga on nõudeavaldused esitanud ainult umbes pooled võlausaldajatest. „Puudu on veel ligikaudu 400 võlausaldaja nõudeavaldused kogusummas umbes 5.4 miljonit eurot. Äärmiselt oluline on aga nõudeavaldused õigeaegselt esitada, mistõttu kutsun üles allesjäänud napi aja jooksul seda kindlasti tegema,“ sõnab Krupp.

Arvestades asjaolu, et suur osa hoiustajatest on pankrotimenetlusega varasemalt kokkupuudet mitteomavad vanemaealised isikud, siis tunnistab Krupp, et väga palju on tulnud teha selgitustööd ja inimesed vajavad tihti avalduse esitamisega abi.

Hoiustaja aga ei peagi oskama ise nõudeavaldust koostada. Siinkohal on justiitsministeeriumi koostööpartneri HUGO.legal kaudu võimalik saada tasuta riigi toel õigusabi. „Täna on paljud Eesti Arengu HLÜ hoiustajad juba meie poole pöördunud ning oleme aidanud neil dokumendid korrektselt vormistada ja ära esitada,“ selgitab HUGO.legal õigusjuht Erki Pisuke.

Kui isiku eelmise kvartal igakuine keskmine sissetulek jääb 1200 euro piiresse, siis on esimesed 2 tundi õigusabi abivajajale riigi toel tasuta 5 eurose lepingutasu eest. Seega enamus pensionäre kvalifitseeruvad teenusele ning reeglina saab nõudeavaldus ka tasuta tundide sees vormistatud.

Pisuke toob lisaks välja, et kindlasti tuleks nõudeavaldused tähtaegselt esitada. „See on vähim, mida hetkel saab teha. Kui pankrotimenetluse käigus peaks õnnestuma midagi tagasi võita, siis need hoiustajad, kes tähtaegselt oma nõudeavaldust ei esita, on igal juhul kõigest ilma. Tähtaegselt esitatud avaldusega säilib vähemalt mingi lootus, “ julgustab Pisuke.

Nõustamispäev tulekul

HUGO.legal korraldab 11. novembril kell 9-17 eraldi nõustamispäeva Eesti Arengu HLÜ hoiustajatele Tallinnas aadressil Keemia 4, kus võetakse vastu nii eelregistreeritud kui elavas järjekorras tulevad isikud, kes vajavad nõudeavalduse esitamisega abi või soovivad pankrotimenetlusega seoses õigusabi.

Aega riigi toel teenusele saab broneerida telefoninumbrilt 6 880 400 või kodulehelt www.hugo.legal.

Märksõnad
Tagasi üles