E, 30.01.2023

Sõle uuenenud õmblustuba ootab õmblejaid

60+
Sõle uuenenud õmblustuba ootab õmblejaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Õmblustoast leiab õmblusmasina, overlokmasina ja uudsena ka kattemasina, mis teeb trikotaaži õmblemise veelgi mugavamaks.
Õmblustoast leiab õmblusmasina, overlokmasina ja uudsena ka kattemasina, mis teeb trikotaaži õmblemise veelgi mugavamaks. Foto: Tallinna Keskraamatukogu

Sõle raamatukogu õmblustuba on aastate jooksul kujunenud väga populaarseks ja uuenenud õmblustuba pakub õmblemiseks veelgi avaramaid võimalusi. Miks mitte valmistada seal mõni kena jõulukink?

Sõle raamatukogu (Sõle 47b) uuest, senisest avaramast õmblustoast leiavad huvilised kõik õmblemiseks vajaliku – õmblusmasina, overlokmasina ja uudsena ka kattemasina, mis teeb trikotaaži õmblemise veelgi mugavamaks. Õmblustoas saab kasutada proovikabiini ja rätsepamannekeeni, mille peal rõiva istuvust korrigeerida; lõigete võtmiseks on ruumis suur laud ja triikimislaud aurutriikrauaga.

Õmblemiseks vajalikud vahendid nagu kangas, lõikepaber jms tuleb õmblejatel ise kaasa võtta. Tänu õmblustoa sponsorile Abakhan Fabrics Eesti AS-le on raamatukogu varustatud musta, valge ja beeži niidiga, mis sobivad nii overlok- kui ka kattemasinaga õmblemiseks. Õmblusmasina niidid tuleb kasutajal kaasa võtta.

Raamatukogus on võimalik kohapeal sirvida ja koju laenata eesti- ja venekeelset õmblemisalast kirjandust. Näiteks saab laenata venekeelset käsitööajakirja Burda ning soomekeelset ajakirja Ottobre Design, mis keskendub eelkõige laste- ja noortemoele.

E-raamatukogust OverDrive leiab laia valiku võõrkeelseid õmblemis-, käsitöö- ja sisustusalaseid raamatuid ja ajakirju. Näiteks saab laenata riiete parandamise raamatuid „Mending Matters“ ja „Wear, repair, repurpose" ning käsitööajakirju Mollie Makes, Love of Quilting, Inspirations jpt.

Õmblustoas tuleb kanda maski ja ruumi kasutamiseks tuleb esitada COVID-tõend. Õmblustuba saab kasutada üks inimene korraga.
Õmblustoas tuleb kanda maski ja ruumi kasutamiseks tuleb esitada COVID-tõend. Õmblustuba saab kasutada üks inimene korraga. Foto: Tallinna Keskraamatukogu

2016. aastal avatud õmblustuba on tallinlaste hulgas populaarne. Õmblustuba kasutatakse sageli kodutekstiilide väljalõikamisel ja õmblemisel. Viimastel kuudel on õmblustoa avastanud noored, kes kasutavad ruumi oma moekollektsiooni tegemisel.

Kuna teenus on menukas, siis tuleb selle kasutamiseks aeg eelnevalt kokku leppida kas raamatukogus kohapeal, e-posti aadressil sole@tln.lib.ee või telefonil 601 9153. Õmblustuba on kasutamiseks vaid isiklikul otstarbel õmblemiseks. Raamatukogus, sh õmblustoas tuleb kanda maski ning õmblustuba saab kasutada COVID tõendi esitamisel.

Õmblustoa kohta leiab rohkem infot Tallinna Keskraamatukogu veebilehelt.

Märksõnad
Tagasi üles