L, 1.04.2023

Uued tahvelarvutid aitavad hooldekodu elanikel lähedastega suhelda

60+
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kool
Kool Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Meditsiinilabor SYNLAB kingib hooldekodudele tahvelarvutid, mis aitavad hooldekodude elanikel oma lähedastega suhelda. Lisaks jõuavad hooldekodudesse mugavad spetsiaalsed madratsid.

Ligi aasta aega koroonakriisi eesliinil tegutsenud SYNLAB otsustas toetada Eesti hooldekodusid, mille elanikke ja tegevust pandeemia on tugevalt mõjutanud. SYNLAB võttis ühendust Sotsiaalministeeriumi ja Sotsiaalkindlustusametiga, kelle abil korraldati hooldekodudes küsitlus - mida nende eakad elanikud kõige enam vajavad, et nad tunneksid end kogu maailma tabanud tervisekriisi ajal paremini.

Küsitlusest selgus, et hooldekodude külastuspiirangute ajal tuntakse kõige rohkem puudust oma lähedastest, kellega kokkusaamised on möödunud aasta kevadest saati olnud raskendatud või sootuks võimatud.

Oma IT-partneri Primend abiga ostis SYNLAB Eesti hooldekodudele 115 tahvelarvutit, mis on varustatud enamlevinud suhtlustarkvaraga. Tahvelarvutitel on spetsiaalsed jalad, mis võimaldavad arvutit kasutada ka neil inimestel, kellel endal pole võimalik ekraani käes hoida. Kasutamiseks viiakse läbi koolitused.

Samuti tuli 192. Eestis tegutseva hooldekodu küsitlusest välja, et eakad, veetes palju aega voodites, vajaks paremaid madratseid. Selle soovi täitmiseks tellis SYNLAB Eesti tootjalt SleepAngelilt 200 spetsiaalset lamatisi ennetavat ja ka hooldekodude töötajate hoolduskoormust vähendavat madratsit. Madratsid saavad valmis märtsis.

Laustestimisi läbi viies oleme näinud hooldekodudes vapraid eakaid, kes tunnevad rõõmu sellest, kui saavad meie proovivõtjatega veidigi suhelda.

„Kriisi eesliinil töötades näeme iga päev, kes kõige rohkem tuge vajavad. Hooldekodud ja erihoolekandeasutused on kindlasti nende seas. Laustestimisi läbi viies oleme näinud hooldekodudes vapraid eakaid, kes tunnevad rõõmu sellest, kui saavad meie proovivõtjatega veidigi suhelda. Nüüd, kus hooldekodudel on tahvelarvutid, on eakatel võimalus taaskohtuda oma lähedastega, kes neile praegusel keerulisel ajal külla minna ei saa. Loodame, et kontakt kallite inimestega annab neile kriisis vastupidamiseks jõudu,“ sõnas SYNLABi teenustejuht Karin Kallikorm.

Saaremaa Südamekodu juht Piret Pihel sõnas, et suhtlemine on oluline mõlemale osapoolele. "Hoolealused tunnevad, et neist hoolitakse, lähedased mitte ainult ei kuule vaid saavad ka oma silmaga veenduda kuidas olukord on. Töötajate jaoks on oluline lisaväärtus see, et saame koolituse, kuidas tahvleid ja suhtluskanaleid kasutada, et meie elanike suhtlemine omastega laabuks tõrgeteta,“ lisas ta.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles