«Minu tööpraktika ütleb, et pärast iga tehingut on kõige targem küsida volikiri tagasi ja hoida enda käes. Aga see ei tähenda volikirja suvalise raamatu vahele pistmist ja seejärel unustamist,» muigab ta. Nimelt peab volitatul säilima alati võimalus esitada vajadusel notarile või ametiasutusele volikirja originaal.
Näiteks kui inimene soovib oma lähedasele anda volituse pangakontodelt ülekannete tegemiseks, siis sellises volikirjas tuleks selgelt välja tuua, et volikirja alusel saab teha ülekandeid vaid arvete maksmiseks, mis on väljastatud volitaja nimele. Teatud mõttes paneb see pangatellerile suure vastutuse siis neid asjaolusid kontrollida.
Volitaja peab suutma ise suhelda
Notari juures volikirja vormistamise eeldus on see, et inimene suudab adekvaatselt ja piisavalt notariga ise suhelda ja tema küsimustele vastata. Notar peab samas tagama, et väljaantava volikirja sõnastus ei võimaldaks volitaja vara kuritarvitada. Notari ülesanne on volikirja tõestades selgitada volikirjaga seotud riske.
Volikirja saab küll tühistada, ent selle kuritarvitamisest võib tekkida kahju, mille tagasipööramine on keerukas ja kulukas. Kindlasti tuleks umbusklikult suhtuda sugulasse, kes järjekindlalt üritab teid veenda tegema üldvolikirja. Üldvolikiri annab esindajale täies ulatuses sinu õigused ja siin tasuks enne lõikamist üheksa korda mõõta. Ei pangateller ega notar ei võta enam volikirja väljaandjaga ühendust, kuna kehtib eeldus, et volikirjas väljendatu vastab volitaja tahtele. Üldvolikirja võib teha vaid väga usaldusväärsele isikule.