Võluv jõutreening ehk hantlid peeglilauale

, treener
Copy
Hantlid. Foto on illustreeriv.
Hantlid. Foto on illustreeriv. Foto: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Kui aeroobne treening meeldib meie südamele ja ajule, siis jõutreening meeldib meie lihastele ja luutihedusele kohe väga. Täna ongi fookuses jõutreening.

Pärast keskiga hakkab luutihedus hõrenema. Teadusuuringutega on tõestatud, et 16 nädalat jõutreeninguga tegelenud 60+ vanuses inimese luutihedus paranes 6 protsenti. Võrdlusgrupil, kes piirdus vaid luutihedust soodustavate toidulisandite võtmisega, oli paranemise protsent vaid 1 (jõutreeningut teinud inimesed toidulisandit ei võtnud). Seega peaksid igal seenioril olema kodus hantlid, sest nii nagu peame mitmekülgselt toituma, peame tegema ka mitmekülgset treeningut. Luutihedus ja loomulikult lihastoonus vajab just jõutreeningut.

Meie lihased kõhetuvad alates 40. eluaastast umbes 1 protsent aastas, seega 70aastasel inimesel on võrreldes noorusega 30 protsenti lihasmassist kadunud. Seda protsessi saab peatada ja isegi tagasi pöörata.

Kuidas toimida?

Otsi enesele sobiva raskusega hantlid, äärmisel juhul sobivad ka veepudelid või jahupakid. Proovi kaupluses, mis raskuses hantlid sulle sobivad. Kodus pane hantlid nähtavale kohale, näiteks peeglilauale.

Peeglist möödudes tee mõned harjutused hantlitega. Nii võiks olla paar korda päevas. Sinu jõudlus suureneb märgatavalt, lihased kasvavad ja toestavad liigeseid paremini. Luutihedus suureneb, lihased on paremas toonuses, tuju paraneb. Võta hantleid kui ilu ja tervise aksessuaare peeglilaual, mida kasutad sama tihedalt kui kammi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles