R, 2.12.2022

Kadriorus avati eakate spordiplats

60+
Kadriorus avati eakate spordiplats
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kadriorus said eakad oma spordiplatsi
Kadriorus said eakad oma spordiplatsi Foto: Albert Truuväärt

Kolmapäeval avas Kesklinna valitsus Kadriorus Vanurite Eneseabi- ja Nõustamisühingu (VENÜ) juures väikse spordiplatsi eakatele sobivate trenažööridega.

„Märkimisväärne hulk meie linnaosa eakatest elanikest tunneb vajadust mitte ainult osaleda mitmesugustel sündmustel, vaid ka olla ise aktiivne ja hoida end füüsiliselt vormis. Paljud neist inimestest kuuluvad Vanurite Eneseabi- ja Nõustamisühingusse. Kuna ühingu ruumides Poska tänaval käib iga päev koos kümneid eakaid, siis otsustasimegi linnaosa valitsuses laiendada nende tegevusvõimalusi mõne trenažööriga,“ selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Kaks sportimisvahendit, millele kevadel lisandub ka kolmas, pandi üles J. Poska tn 15 aeda. VENÜ juhatuse esimees Heino Hankewitz sõnas, et nüüd on väärikas eas inimestel senisest veel enam põhjust tulla Kadriorgu ja külastada seal ka nende ühingu õdusat maja.

„Meie ühingul on 360 liiget ja neist käib igapäevaselt meie päevakeskuses Poska tänaval 60-70 inimest. Loodame aga, et nüüd leiavad veel enamad põhjust siia tulla ja võtta kaasa ka oma sõpru-tuttavaid,“ ütles Hankewitz. „Järgmise aasta oktoobris tähistame VENÜ 25. sünnipäeva ja võib öelda, et tänase sündmusega hakkasimegi juubelihooajaks valmistuma.“

  • VENÜ alustas pensioniealiste inimeste ühendajana oma tegevust oktoobris 1995; veebruaris 1996 koliti põhjalikult renoveeritud hoonesse Kadriorus Jaan Poska tn 15, kus tegutsetakse siiani.
  • Rohkem teavet ühingu kohta leiab veebilehelt venu.ee või saab küsida telefonilt 601 3563.
Märksõnad
Tagasi üles