R, 2.12.2022

Säästa saab nii toasoojalt kui pesu pestes

60+
Säästa saab nii toasoojalt kui pesu pestes
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pesumasin. Pilt on illustreeriv
Pesumasin. Pilt on illustreeriv Foto: Liisi Ploom/Valgamaalane

Ka kraadine toatemperatuuri vähendamine võib märgatavat säästu tähendada. "Üks kraad liigset temperatuuri, mida meil vaja ei ole, teeb umbes 10% kütekulusid aastas," sõnas Tallinna energiaagentuuri analüütik Aare Vabamägi. "Rahaliselt võib see tähendada 50-60 eurot."

"Päeval, kui meid kodus ei ole, oleks mõistlik hoida toatemperatuur alla 22-23 kraadi, näiteks keerata termostaat 18 kraadi peale," soovitas Vabamägi Pealinnale antud selgitustes.

Selget säästu annab näiteks ka pesuvee temperatuuri alandamine. Üldjuhul soovitatakse riideid pesta 30-40 kraadi juures, väga vähesed asjad tahavad 60 kraadi. “Mida kuumema veega eset pesta, seda kiiremini see riiet kulutab. Mida kõrgem pesutsükkel, seda rohkem kulub aga ka energiat. 90-kraadist antibakteriaalset pesu soovitatakse aeg-ajalt teha pesumasina enda puhastamiseks."

  • 6. ja 7. novembril on tulemas tänavused Tallinna energiapäevad, mis seekord on pühendatud kaugküttele ja ka kortermajade üleni soojapidavamaks muutmisele.
  • Tänavused Tallinna energiapäevad toimuvad 6. novembril algusega kell 15 Mektory innovatsioonikeskuses (Raja 15) ja 7. novembril kell 15 Lasnamäe linnaosa valitsuses (Pallasti 54).
  • Üritus on tasuta. Info ja registreerimislink asub energiaagentuuri kodulehel https://www.tallinn.ee/est/energiaagentuur/Uritused-131
Märksõnad
Tagasi üles