„Mida enam maailmas ringi käia, seda rohkem näeb, kui huvitav on maailm. Aga koduõu on ka huvitav. Eriti kui seal on 13 kana, seitse kassi, koer ja lapsed. Rebased ja isegi karu on meil metsas,” lisab ta. Lugeja saab teada, et tal on väga tark koer Välk, et tema kuulsad Dvinjaninovi Väänikvere kassikasvanduse tegelased on ka roti- ja mutipüüdjad ning et heas seltskonnas ei ole vaja rääkida poliitikast ega usust.
„Ei hõbedat, kulda ei leidu me maal…” ütleb tuntud laulusalm. Vääriskivi ja -metallirikkusega me ju tõesti kiidelda ei saa, kuid siinset põlevkivi võime uhkusega nimetada oma pruuniks kullaks – umbes 80 protsenti kogu maailmas kasutusel olevast põlevkivist kaevandatakse Eestis. 60+ värskes oktoobrinumbris kirjutab kunstiteadlane Anne Ruussaar pruunist kullast ehk meie põlevkivi loo.
Ligikaudu 15–20 protsenti inimestest on teistega võrreldes tundlikumad, nad tajuvad iga peenemat detaili, märkavad ja panevad tähele rohkem kui teised. Ülitundlik inimene saab juba sündides kaasa tundlikuma närvisüsteemi, kuid tihti ei oska ta seda reguleerida, mistõttu näevad paljud tundlikud selles nuhtlust, suisa haigust.
„Aga see on loomulik olemise viis, mida tuleb õppida tundma ja armastama nii ülitundlikel endil kui ka neid ümbritsevatel inimestel,” selgitab ajakirja 60+ värskes numbris kogemuskoolitaja Kadri Riisik. Kui levinud on ülitundlikkus keskealiste ja eakate seas? Kas ülitundlikud inimesed on haigemad? Miks on ülitundlikel enesekehtestamine nii raske? Kuidas õppida ütlema “ei”? Värskes oktoobrinumbris anname lugejale kas iseenda või mõne pereliikme, näiteks lapselapse testimisvõimaluse. Vastates 22le küsimusele, saab aimu, kas teie või teie lähedane on ehk ülitundlik. Samas anname nõu, kuidas saab ülitundlik inimene end kurja maailma eest ise kaitsta.