Laagerdamisel toimuvad lihas protsessid, mis tingivad liha maitse- ja lõhnaomaduste muutumise. Lihas olevad ensüümid „töötlevad” lihasekiude ja lagundavad sidekudet, pehmendades selle tulemusel liha ja muutes selle elastsemaks. Liha muutub pehmemaks ja õrnemaks. Veiseliha võib laagerdada jaotustükkidena kas rippasendis või vaakumpakendis 0–2 kraadi juures 2–6 nädalat.
Väiksemates kogustes laagerdavad kõrgetasemelised restoranid liha ka erilistes kuivlaagerduskappides. Pärast praadimist, küpsetamist või grillimist on õigesti laagerdunud liha tekstuur ja mahlakus, maitse ja lõhn hoopis parem. Väga suur vahe on vintskel ja raskesti näritaval veiselihal ning õrnal, lausa suus sulaval, vaid paar minutit kummaltki poolt praetud veisefileelõigul.
Poeletil näeme väga laias valikus märglaagerdunud (marineeritud) lihasid. Asjatundjad soovitavad marineeritud liha osta säilivusaja lõpupäevil, sest siis on liha hästi maitsestunud, pehme ja küpseb kiiremini.
Liha tuleb targalt osta ja käsitleda
Teine oluline asi toidu kvaliteedile mõeldes on see, milline liha ostes valida. Maitse üle muidugi ei vaielda, osale meist maitseb paremini sea-, osale veise- või vasikaliha, mõnele aga hoopis lambaliha. Paljud väärikas eas inimesed ütlevad, et veiseliha maitseb küll, aga hammas ei hakka enam peale.
Ilmselt on asi pigem selles, kuidas seda liha on laagerdatud, eeltöödeldud – lõigatud, maitsestatud, marineeritud, kobestatud, või kuidas kuumtöödeldud – aurutatud, keedetud, küpsetatud, praetud, grillitud või röstitud.