L, 1.04.2023

Keskraamatukogus alustab eakatele mõeldud üritustesari

60+
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Töötubades õpitakse teiste asjade seas näiteks ka ristsõnade koostamist.
Töötubades õpitakse teiste asjade seas näiteks ka ristsõnade koostamist. Foto: Claudio Divizia / PantherMedia / Claudio Divizia

Teisipäeval, 3. septembril algab Tallinna Keskraamatukogus eakate ühiskonda kaasamist ja igapäevast sotsiaalset aktiivsust toetav üritustesari „Õnnelik seenior raamatukogus“. 

Sari koosneb vestlushommikutest, töötubadest, mälutreeningutest ja mänguhommikutest. Üritustele on oodatud seeniorid vanuses 60+.

Inimese vananemiskogemus sõltub paljuski sellest, milliseks ta ise oma vanaduspõlve kujundab ja kuidas vananemisega kaasnevate muudatustega kohaneb. „Projektiga toetame seeniore, et nad oleksid informeeritud ja aktiivsed ühiskonnaliikmed ning oskaksid toime tulla vananemisega kaasnevate muutustega,“ ütles projekti eestvedaja Leelo Ainsoo.

Sarja jooksul tehakse mälutreeninguid, mille läbiviijaks on MTÜ 65b mälutreener Vaike Pähn. Samuti on seenioridel võimalus kaasa lüüa temaatilistes vestlusringides.

Kord kvartalis toimuvad kohtumised tuntud kirjanike, kunstnike, ajaloolaste jt. Töötubades õpitakse loovkirjutamist, ristsõnade koostamist ja lahendamist, tule- ja liiklusohutust, moenippe ja muidki igapäevaeluks vajalikke oskusi.

„Projektis pakutavates tegevustes on seeniorid ise jutustajad, õppijad ja tegijad ning loodame, et meie pakutavad tegevused teevad seeniorid õnnelikuks“, selgitas Ainsoo.

Üritused toimuvad kord nädalas Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8), Sääse, Pirita ja Nõmme raamatukogus. Sarja esimene üritus, vestlushommik, toimub teisipäeval, 3. septembril kell 11 Sääse raamatukogus. Neljapäeval, 5. septembril kell 12 toimub vestlushommik Tallinna Keskraamatukogus. Pirita raamatukogus toimub esimene üritus neljapäeval, 5. septembril kell 14 ja Nõmme raamatukogus reedel, 6. septembril kell 12.

Ürituste toimumise ajad ja teemad leiab Tallinna Tallinna Keskraamatukogu veebilehelt. Osavõtt on tasuta. 

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles