Tallinna Keskraamatukogus toimub luulemaraton

Wimberg ehk Jaak Urmet

FOTO: Urmas Luik

Rahvusvahelise luulepäeva tähistamiseks toimub neljapäeval, 21. märtsil Tallinna Keskraamatukogus Luulemaraton. Päeva jooksul räägivad luuletajad luulest ja loevad oma luuletusi.

Tänavuse maratoni teemaks on meeleolud ning üritusel esitatakse luuletusi armastustest, vihast ja kurbusest, rõõmust jne. Luulemaraton toimub Tallinna Keskraamatukogu peamajas ja võõrkeelse kirjanduse osakonnas.

Mõlemas raamatukogus korraldatakse lastele luulehommikud, kus luuletajad loevad luuletusi ja arutavad lastega loetu üle. Samuti toimuvad mõlemas raamatukogus luuletajate kohtumised noortega ning luuleõhtud, kus peale põhiprogrammi on vaba lava kõigile huvilistele oma loomingu esitamiseks.

Peamajas loevad oma luulet Wimberg, Jürgen Rooste, Kärt Hellerma, Veronika Kivisilla ja Elo Viiding. Õhtujuht on Maian Kärmas. Võõrkeelse kirjanduse osakonnas esinevad Katerina Razina (vene keeles), Gunnar K. A. Njalsson (eesti ja inglise keeles), El Dären Clere (inglise keeles) ning P.I. Filimonov ja N. Karajev (vene keeles).

Luulemaraton on 2011. aastast toimuv Tallinna Keskraamatukogu traditsiooniline üritus, mille eesmärgiks on tutvustada lugejatele Eestis elavaid luuletajaid ja pakkuda raamatukogu külastajatele võimalust nautida päeva jooksul elavas esituses luulet. Üritus on tasuta ja kõik huvilised on oodatud. Luulemaratoni toetab Eesti Kultuurkapital.


Tagasi üles