Regionaalhaiglas tutvustatakse tehnoloogia võimalusi une parandamiseks

Une- ja kopsuarst Erve Sõõru.

FOTO: Madis Sinivee/Postimees

Reedel, 15. märtsil tähistatakse ülemaailmselt rahvusvahelist unepäeva(World Sleep Day) Regionaalhaigla korraldab sel puhul unemeditsiini alase tasuta teabepäeva „Kosutav uni = hea tervis igas vanuses“.

Kella 14–17 Regionaalhaigla E-korpuse saalis toimuval teabepäeval saavad huvilised kuulata unega seotud põnevaid loenguid Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Ülikooli õppejõududelt ning Maanteeameti eksperdilt.

„Kosutav uni on vajalik igas vanuses. Hea unekvaliteet soodustab kiiremat paranemist. Me teame une parandamise võimalustest järjest enam ja rakendame uusi teadmisi oma igapäevatöös. Me investeerime patsientide tervisesse väärtustades patsientide und,” ütles Regionaalhaigla kopsu-ja unearst dr Erve Sõõru, kes tutvustab teabepäeval unemeditsiini uusi suundi ja võimalusi.

Huvilistele räägitakse ka tehnoloogia võimalustest selle parendamiseks, aga näiteks ka väsinud juhtidest Eesti teedel.

Maanteeameti ennetustööosakonna ekspert Marika Luik annab ülevaate Eestis juhtuvatest liiklusõnnetustest ja nende peamistest põhjustest. Väsinud juhtide osakaal liikluses on suurenenud, näidatakse reaalseid lugusid 2018. aastal Eestis juhtunud õnnetustest. Antakse soovitusi sõidu planeerimisel.

Oleme harjunud teadmisega, et nutiseadmed rikuvad une kvaliteeti. Tallinna Tehnikaülikooli Tervisetehnoloogiate Instituudi vanemteadur Kristjan Pilt räägib aga tehnoloogia võimalustest une parandamiseks. Kujutage ette tulevikku, kus uneteave ja tehnoloogia oleks täielikult integreeritud kodudesse, inimeste elustiili, haiguste diagnostikasse ja ravisse.

Psühholoogilist retsepti hea une väärtustamiseks tutvustab psühholoog Tiina Naarits-Linn, kes on töötanud kooli- ja politseipsühholoogina, kriisinõustajana ja õppejõuna. Nõustajana tegeleb Tiina peamiselt emotsionaalsete traumade, aga ka identiteedikriisist tulenevaga. Ta on põhiõppejõud Kriisinõustamise ja Eneseleidmise Keskuses Mahena ning juba aastaid mittekorraline lektor Tallinna Ülikoolis ja Sisekaitseakadeemias.

Osalemine teabepäeval on tasuta ja eelregistreerimine ei ole vajalik.

Tagasi üles
Back