Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum kogub laulu- ja tantsupeo mälestusi

Laulupidu 1997. aastal.

FOTO: Peeter Langovits

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ootab kolmapäevast kuni 17. märtsini Eesti inimeste fotosid ja kirjalikke mälestusi, mis annavad edasi laulu- ja tantsupidudega seotud isiklikke kogemusi ja emotsioone.

Valitud fotod ja mälestused jõuavad näitusele „Minu laulupeo lugu“, mis avatakse Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis 2. mail. Mälestuste kogumine on osa Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta programmist ja sellega kutsutakse inimesi 150 aasta pikkusele traditsioonile tagasi vaatama.

"Eesti laulu ja tantsu juubeliaastal, kui tähistatakse laulupeo 150. sünnipäeva ja tantsupidu toimub 20. korda, soovime koguda kokku inimeste mälestused, et näidata, milline on olnud selle traditsiooni panus ja olulisus eesti rahva elus,“ rääkis Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi muusikaosakonna juhataja Kristo Matson.

Foto võib olla tehtud peoks valmistudes, rongkäigus, kaare all, tantsuväljakul, kodus, koolis, Eesti erinevates paikades või välismaal. Mälestus võib kirjeldada laulu- ja tantsupeoks valmistudes või seal osaledes tekkinud tundeid ja mõtteid.

Fotosid ja mälestusi saab saata kuni 17. märtsini veebilehel tmm.ee/minulaulupeolugu või posti teel aadressile Müürivahe 12, 10146 Tallinn.

Tagasi üles