T, 29.11.2022

Kehtna vald plaanib renoveerida Järvakandi hooldekodu

BNS
Kehtna vald plaanib renoveerida Järvakandi hooldekodu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hooldekodu. Pilt on illustratiivne.
Hooldekodu. Pilt on illustratiivne. Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Kehtna vald plaanib renoveerida Järvakandi hooldekodu, milleks on kavas taotleda toetust riiklikust meetmest, mille kinnitas riigihaldusminister Janek Mäggi eelmise aasta 12. oktoobril, kirjutab Raplamaa Sõnumid

Toetusmeede kannab nime “Kohaliku omavalitsuse hoolekandeasutuste hoonete energiatõhusaks muutmiseks ja hoolekandeasutuste energiatõhusate hoonete rajamiseks antav toetus”.

Vastava plaani käis Kehtna vallavolikogu koosolekul välja arendusnõunik Varri Väli. Ta selgitas, et laias laastus soovitakse parandada Järvakandi hooldekodu soojapidavust. Siiski on kogu see plaan hetkel veel ideetasandil.

Väli sõnul on praegu veel vara rääkida taotletavast summast ning isegi konkreetsetest töödest, mis Järvakandi hooldekodu juures ette võetakse. Esmalt tuleb nendele plaanidele anda roheline tuli Kehtna volikogul. Küll aga on määruses kirjas, et võimaliku toetuse määr sõltub kohaliku omavalitsuse üksuse põhitegevuse tuludest ja kohaliku omavalitsuse elanike arvust.

Taotlusvooru kogusumma on 9 436 743 eurot ja 59 senti. Kesk-Eestile, mille sekka kuuluvad koos Raplamaaga ka Järva- ja Lääne-Virumaa, on ette nähtud 969 369 eurot ja 97 senti.

Märksõnad
Tagasi üles