R, 2.12.2022

Kuressaare haigla hakkab õdesid koolitama

BNS
Kuressaare haigla hakkab õdesid koolitama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kuressaare haigla koduleht
Kuressaare haigla koduleht Foto: Postimees.ee

Kuressaare haigla kavandab koostöös Tallinna tervishoiu kõrgkooliga sellest sügisest käivitada haigla ruumides õdede bakalaureuseõppe, kirjutab Meie Maa. 

Õpperühma suuruseks saab olema ligi 30 inimest ja õppeajaks 3,5 aastat. Varem ei ole Kuressaare haigla juures saanud õed bakalaureuse kraadi omandada.

“Võtsime koos tervishoiu kõrgkooliga asja esimest korda üles kaks aastat tagasi. Oleme nendega sel teemal kogu aeg kontaktis olnud. Ehk nüüd õnnestub asi ellu viia,” rääkis Kuressaare haigla juht Märt Kõlli Meie Maale.

Ta tõi näiteks Ida-Virumaa ja Pärnu, kus tervishoiu kõrgkool pakub tulevastele õdedele õpet samuti kohapeal. “Nad on läinud inimestele lähemale. Praktika on end õigustanud ja miks mitte see ka meie isoleeritud kogukonnale lähemale tulla,” leidis Kõlli.

Ta peab õdede bakalaureuseõppe kohapeal käivitamise projekti eelkõige regionaalpoliitiliseks meetmeks, sest noortel oleks võimalus ilma mandrile minemata kodus eriala omandada.

“Meil on tarvis ka järelkasvu keskastme meditsiinispetsialistide seas,” lisas Kõlli. Ta loodab, et vajalik arv inimesi õppegrupi avamiseks saadakse kokku. “See on noortele hea võimalus. Õe kutse võimaldab töötada ükskõik kus,” märkis haiglajuht.

Kuigi kedagi pärast bakalaureuseõppe lõpetamist Kuressaarde tööle jääma sundida ei saa, arvab Kõlli, et ehk suudetakse mõni lõpetaja ka kohapeale jätta. “Praegu on meil küll kohad täidetud, aga kolme aasta pärast enam mitte,” viitas haiglajuht.

Kuressaare haigla taotleb Saaremaa vallalt toetust välislektorite sõidu ja elamiskulude hüvitamiseks. Ühe õppejõu õppekäigu hind Kuressaarde on 80 eurot ja keskmiselt tuleb semestris ette 50 õppekäiku. Ühes semestris on eeldatav kulu õppejõudude sõitudeks 4000 eurot.

Märksõnad
Tagasi üles