Nelja aastaga on projekt toonud tervishoidu tagasi 91 õde

60+
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Meditsiiniõde. Pilt on illustratiivne.
Meditsiiniõde. Pilt on illustratiivne. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Projekt “Õed tagasi tervishoidu” on koolitus, mis annab võimaluse tööturule tagasi tuua õed, kes ei ole tervishoiutöötajate riiklikusse registrisse kantud ja ei tööta õena. Kursuse läbis mullu 26 õde, nelja aastaga on tervishoidu tagasi 91 õde.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis juba neljandat korda läbi viidud projekti läbis seekord 26 õde, neist 21 sooritasid edukalt ka õe teooria- ja praktikaeksami, mille alusel kantakse nad tervishoiutöötajate registrisse ja neil on õigus õena tööle asuda.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduse õppetooli juhataja Kristi Puusepa sõnul on “Õed tagasi tervishoidu” projekt, mida iseloomustab kõige paremini just selle nimi.

“Projekt on olnud edukas ja aidanud nelja aastaga tuua tervishoidu tagasi kokku 91 õde, kes on aastaid olnud seotud mõne muu valdkonnaga, kuid nüüd otsustanud tagasi pöörduda oma kunagise õpitud ameti juurde. Pooleaastane kursus on aidanud kaasajastada teadmisi ja oskusi ning taastada õe tööks vajaliku enesekindluse ja vilumuse,” lisas Kristi Puusepp.

Õpe toimus septembrist detsembrini ja õppeajal maksti osalejatele stipendiumi. Eesti keelest erineva emakeelega õppijatele pakuti vajaduspõhist riigikeele täiendusõpet. Koolitust viisid läbi Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud, projekti rahastas ja kutsus ellu Sotsiaalministeerium.

Teisipäeval, 8. jaanuaril kell 12 toimub Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis projekti “Õed tagasi tervishoidu” pidulik lõpetamine.

Tagasi üles