Endiste metsavendade liit loodab aastaks 2020 keskset mälestusmärki

FOTO: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX

Eesti metsavendade vastupanuvõitlus väärib filmi ja koguteost, leiti Eesti Relvastatud Võitluse Liidu mälestuspäeval Raplamaal Põrgupõhja staabipunkri asukohas, kirjutab ERR-i uudisteportaal. 

Eesti Endiste Metsavendade Liidu eestvedamisel loodetakse hiljemalt ka aastal 2020 avada metsavendadele pühendatud keskne mälestussammas, milleks 100 000 eurot on lubatud tänavusest riigieelarvest.

Ajaloolane Mati Mandel leiab, et kuigi metsavendade vastupanuliikumist on põhjalikult uuritud, tuleb ajaloolastel täita auvõlg nende inimeste ees. "Niisugust üldist ülevaadet, korralikku suurt teost metsavendlusest ei ole. Ma lootsin väga et see tuleb Eesti sajandaks aastapäevaks, loodetavasti tuleb siis 110. saja kümnendaks," ütles Mandel.

Aga mõndagi on vastupanuvõitlejate mälestuse jäädvustamiseks siiski tehtud. Mitmed lahingupaigad on tähistatud, maakonnakeskuste kirikud saavad metsavendadele pühendatud mälestustahvli. Ja kui riigieelarvest lubatud 100 000 eurot üle kantakse, lisaraha kogumist alustatakse selleks, et kerkiks metsavendadele pühendatud keskne mälestussammas.

Tagasi üles