Grippi haigestumine on tõusuteel

FOTO: PantherMedia

Eestis püsis püsib terviseameti teatel ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestunute arv stabiilsena, kuid oluliselt on hakanud sagenema grippi haigestumine. 

Kõige rohkem on kasvanud haigestumus laste hulgas, mis on terviseameti gripispetsialist Olga Sadikova sõnul hooaja algusele iseloomulik. Haigestumus laste seas kasvas 50 protsenti. Laboratoorselt kinnitatud gripijuhtudest üle 50 protsenti moodustasid haigusjuhud kuni 15-aastaste laste hulgas.

Vanemealiste patsientide haigestumine grippi on sageli seotud haigestunud laste eest hoolitsemise või nendega koosviibimisega. Hooaja algusest on gripi tõttu hospitaliseeritud 10 patsienti, neist 8 vanusrühmas 0-14 ning 2 vanemaealiste vanusrühmas.

Terviseamet juhib tähelepanu asjaolule, et paljudel juhtudel põetakse gripp läbi kergelt, väikese palaviku ja eriliste sümptomiteta. Püstijalu grippi põdev inimene võib aga levitada viirust riskirühmadele, kelle jaoks grippi haigestumine võib kujuneda eluohtlikuks.

Vanemealiste patsientide haigestumine grippi on sageli seotud haigestunud laste eest hoolitsemise või nendega koosviibimisega.

“Seepärast soovitame gripihooajal gripilaadsete nähtude või isegi ainult mõnede haigustunnuste nagu köha, kurguvalu või nohu korral mitte külastada haiglaravil olevaid lähedasi, peresid, kus kasvavad väikesed lapsed või elavad kroonilisi haigusi põdevad ja vanemaealised inimesed,” seisab ameti pressiteates.

Isegi kergete haigustunnuste ilmnemisel tuleks vältida rahvarohkeid kohti ja hoida tervetega vähemalt meetrist distantsi. Aevastades või köhides katke suu taskuräti või selle puudumisel varrukaga. Haigena püsige kodus.

Eelmisel nädalal vajas ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide abi kokku 3150 inimest, neist 48 protsenti olid lapsed.

"Kuigi me hindame grippi haigestumise intensiivsust veel madalaks, tuleb tunnistada, et haigestumus on tõusutrendil," ütles Sadikova. „Selle kinnituseks on viimasel nädalal kolmekordistunud grippi haigestunute arv.“

  • Kõikidest positiivse kinnituse saanud proovidest moodustasid ligi 34 protsenti gripiviirused. Ülejäänud juhtudel oli haigestumine seotud muude respiratoorseid viirusnakkusi põhjustavate tekitajatega.
  • Laboratoorselt kinnitati nädala jooksul 24 gripiviirust. Neist alatüpeeriti 4 A gripiviirust, nendest kolme puhul on olnud tegemist A gripiviirusega A(H1N1)pdm09, üks oli A(H3N2).
  • Alates hooaja algusest täpsemalt uuritud gripiviiruste puhul võib öelda, et ringluses on praegu  A gripiviirused, peamiselt gripiviirus A(H1N1)pdm09 ehk seagripp, mille kõrval on tuvastatud tagasihoidlikumalt A-gripiviirust (H3N2).
Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles