Laulukooris käimine parandab enesetunnet

Kui üksildus kiusab, on heaks lahenduseks mõne laulukoori- või ansambliga liitumine.

FOTO: PAUL HAKIMATA / PantherMedia / PAUL HAKIMATA

Värske uuringus vaadeldi, kuidas leevendada vanemaealistel tekkida võivat üksildustunnet, ja kuidas mõjutavad loomingulised tegevused ja hobid inimeste heaolu ja elukvaliteeti.

Medical News Today vahendab uuringut, kus San Fransisco piirkonda loodi 12 laulugruppi, mis tegutsesid kohalike päevakeskuste juures. Pea 400 eaka kooriliikme tegemisi jälgiti kolme aasta vältel.

Selle aja jooksul jälgiti nende mälu-, tasakaalu- ja koordinatsiooninäitajaid. Samuti uuriti vestlustes nende argielu ja üldise rahulolu kohta.

Uuringut ajendas asjaolu, et vanemaealised on üksildasemad kui kunagi varem, sest enam ei ela mitu põlvkonda koos, nende järeltulijad on sageli kolinud kaugele, seega on üksi elavad eakad aina sagedasem nähtus. Probleemi tõsisem tahk on seeniorite tervis, sest uuringute järgi on üksildastel inimestel ka sagedamini tervisemuresid.

Selgus, et kooris laulnud inimestel vanuses 60+ oli positiivsem vaade tulevikku ja nende üksildustunne vähenes. Uuringu autorid olid üllatunud, et huvitegevus ei mõjutanud eriti inimeste vaimseid või füüsilisi võimeid, kuid nad suutsid tõestada, et koos ühise eesmärgi nimel tegutsemine ja huvitegevus mõjutavad inimeste rahulolu oma eluga just eriti vanuses 60+.

Tagasi üles