Pensionieas Avo Kiir jätab ametijärglasele korras pühakojad

Peale põhjalikku renoveerimist taaspühitseti Ida-Virumaal Illuka pühakoda 2016. aastal.

FOTO: TAIRO LUTTER / PM/SCANPIX BALTICS

Praegu juba pensionieas olev kirikuõpetaja Avo Kiir, kes teenib ka Illuka ja Tudulinna kogudust, leiab, et iga põlvkond peaks pühakoda kaunimaks muutma. Tema soov oleks jätta oma ametijärglasele korras pühakojad, kirjutab Põhjarannik.

Avo Kiir

FOTO: SCANPIX

Alates 1987. aastast Iisaku kogudust teenima määratud Avo Kiirel on teenida ka Illuka ja Tudulinna kogudus ning ta ütleb, et mure on olnud kõigi kolme kirikuhoone pärast.

“Mida lähemale pensioniiga tuli, seda rohkem mõtlesin, et ühel hetkel lõpetan teenimise. Seda enam oli vajadus need pühakojad korda saada − et sel, kes minu järel tuleb, poleks majandusküsimustega muret.”

Mida lähemale pensioniiga tuli, seda rohkem mõtlesin, et ühel hetkel lõpetan teenimise.

Peale põhjalikku renoveerimist taaspühitseti Ida-Virumaal Illuka pühakoda 2016. aastal, Iisaku kirikuhoones lõppesid sel aastal põhjalikud renoveerimistööd.

1952. aastal sündinud Kiire tegevvaimulikuks oleku aega pikendas kirikuvalitsus nelja aasta võrra ja sellest on kaks veel teenida jäänud. “Pärast seda lasen tegutseda noorematel − kui neid on kusagilt võtta.”

Kiir teenib kõiki kogudusi tasuta − missioonitundest. Talle on sealjuures toeks ka riigikogu liikme pension, sest ta kuulus esimesse taastatud Eesti riigi parlamenti.

Loe pikemat usutlust Avo Kiirega Põhjarannikust

Tagasi üles