Korteriühistud: seadusemuudatus suurendab korterimanike kulusid

Pakendikonteiner.

FOTO: Ants Liigus

Eesti Korteriühistute Liit peab kavandatavat seadusemuudatust, mille kohaselt peaks korteriühistud pakendeid muudest jäätmetest eraldi koguma hakkama, korteriomanike kohustuste lubamatuks suurenemiseks.

«Korteriühistute esindajana oleme seadusemuudatusele sellisel kujul kindlasti vastu,» ütles Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla pressiteate vahendusel.

«Nagu viitas oma arvamusloos Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poliitikakujundamise ja õigusosakonna juhataja Marko Udras, suureneksid nii Eesti ettevõtete ja majapidamiste kulud rohkem kui 10 miljoni euro võrra aastas,» lisas ta.

Jaadla sõnul on korteriühistutele tekkiv kulu pakendi liigiti kogumiseks vajalike pakendikonteinerite juurde ostmiseks või rentimiseks põhjendamatu.

Andres Jaadla.

FOTO: Meelis Meilbaum

«Isegi kui mahutid tuleksid tasuta, on korteriühistud sunnitud oma jäätmemajad suuremaks ehitama, tehes lisakonteinerite mahutamiseks suuri kulutusi. Keegi pole korteriühistus kulude olulise suurenemisega arvestanud, määratud ei ole ajakava ega ettevalmistusperioodi. See lööb valusalt kõigi kortermajades elavate eestimaalaste rahakoti pihta,» rääkis Jaadla.

Jaadla sõnul toob avalike pakendikonteinerite kadumine kaasa olukorra, kus varem avalikke konteinereid kasutanud inimesed toovad oma jäätmed korteriühistute territooriumile, konteineritesse või jäätmemajade juurde.

«Niisuguse seadusemuudatuse ettevalmistamine oleks eeldanud sihtrühmadega läbiarutamist, mida antud juhul pole tehtud. Üleminekuaeg peab olema ja alustada tuleks vabatahtlikkuse alusel üleminekust,» ütles Jaadla.

Tagasi üles