Lõunaeestlased saavad peagi abivahendeid kodule lähemalt

Fotol Invaru abivahendikeskuse esindus Tallinnas. Tartus avab keskus oma uksed novembrikuus.

FOTO: Abivahendikeskus Invaru

Hooldus-põetus ja liikumisabivahenditele spetsialiseerunud abivahendikeskus Invaru avab novembris Tartu kesklinnas oma esinduse. Seni üle Eesti kaheksa linna esindustes toimetanud abivahendikeskusest saavad edaspidi vajalikke lahendusi ka Lõuna-Eesti abivajajad.

Invaru juhatuse liikme Kadri Tiido sõnul otsustati avada esindus Tartus eeskätt tänu positiivsele tagasisidele neilt, kes on Invaruga juba eelnevalt kokku puutunud.

«Kuigi meie esindused on täna valdavalt Põhja- ja Lääne-Eestis, oleme teinud pidevalt koos terapeutide ja tehnikutega koduvisiite ka Lõuna-Eesti abivajajate juurde. Saadud positiivne tagasiside nii meie abivahendite valikule kui ka teenustele pani meid juba mõnda aega tagasi mõtlema võimalusele avada ka siin abivajajatele korralik abivahendikeskus,» selgitas Tiido. Hetkel käib töö ruumide ettevalmistamiseks ning meeskonna koolitamiseks, et novembris uue esinduse uksed Tartu kesklinnas avada.

Tartu uus abivahendikeskus pakub Tiido sõnul lahendusi nii eakatele kui ka pere pisematele. «Meie esinduses on võimalik tutvuda kohapeal erinevate liikumisabivahenditega - alates keppidest ja karkudest kuni tugiraamide ja ratastoolideni. Samuti on esinduses näidistooted ka teisteks vajalikeks elutoiminguteks - näiteks potitoolid ja vanniabivahendid eakatele, kes ei saa enam oma tavapärases WC-s või vannitoas hakkama,» tõi Tiido näiteid.

Kuna abivahendite valdkond areneb kiires tempos, ei teata sageli kõiki uusi võimalusi ja lahendusi.

Abivahendikeskusest leiavad Tiido sõnul lahenduse ka inimesed, kes seisavad silmitsi uue olukorraga, mis tuleneb vajadusest hakata hooldama oma lähedast. «Tänapäeval on palju mugavaid abivahendeid, mis hooldaja elu oluliselt lihtsamaks teevad,» lisas ta.

Tiido sõnul on hea meel tõdeda, et üha enam inimesi julgeb tulla abivahendikeskusesse nõu küsima ka seoses uriinipidamatusega.

«Klienditeenindaja abiga saab valida välja sobiva pidamatustoote, alates lihtsatest sidemetest kuni täiskasvanutele mõeldud püksmähkmeteni. Vajadusel saab esialgu soetada prooviks paar mähet ka ühekaupa,» kirjeldas ta.

Vajalikke lahendusi leidub abivahendikeskuses ka neile, kellele on arst või füsioterapeut soovitanud kasutada näiteks insuldist taastumiseks massaažipalle või erinevaid olmeabivahendeid.

Vastsündinutele ja värsketele emadele leidub aga erinevaid vahendeid, alates beebikaalust kuni rinnapumbani, ning neid saab soovi korral väljaostmise asemel ka üürida.

«Kuna abivahendite valdkond areneb kiires tempos, ei teata sageli kõiki uusi võimalusi ja lahendusi, mida saab erinevate murede lahendamiseks kasutada. Julgustan kõiki abivajajaid ja nende lähedasi selleks kohapeal teeninduses nõu küsima ja konsulteerima,» sõnas Tiido.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles