Üksi elavad pensionärid saavad reedel toetusraha

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Sotsiaalkindlustusamet maksab reedel, 5. oktoobril 79 370 üksi elavale pensionärile 115-eurost toetust.

Toetus makstakse välja koos oktoobri pensioniga, kas pangaülekandega või kojukandena.

Üksi elava pensionäri toetust maksti esimest korda eelmisel aastal. Toetus on mõeldud inimestele, kes ajavahemikus 1. aprillist kuni 30. septembrini on vanaduspensionieas, elavad rahvastikuregistri andmetel üksi ning kelle kättesaadav pension on väiksem kui 1,2 kordne Eesti keskmine vanaduspension. 2018. aastal on selleks piiriks 492 eurot.

Toetust on õigus saada ka eestkostjatel ning eestkostetavatel, hooldekodude elanikel ning inimestel, kes vastavad toetuse saamise tingimustele, kuid kellega samale aadressile sisse kirjutatud inimene viibib hooldekodus. 

Toetuse suurus on 115 eurot. Seda ei pea ise taotlema, vaid sotsiaalkindlustusamet maksab selle välja automaatselt registriandmete alusel. 

„Toetuse saamise tingimusi on kolm – inimene peab olema vanaduspensionieas, elama üksi ja tema kättesaadav pension jääma alla 492 euro,“ rääkis sotsiaalkindlustusameti hüvitiste osakonna nõunik Merle Sumil-Laanemaa ning lisas, et kui mõni nendest tingimustest ei ole sel aastal täidetud, võib tekkida õigus toetuse saamiseks järgmisel aastal. „Ühtlasi ei pruugi eelmise aasta toetusesaaja sel aastal enam toetust saada, kui tema kättesaadav pension on vahepeal suurenenud.“

Lisainfot toetuse kohta saab sotsiaalkindlustusameti kodulehelt, toetuse infonumbrilt 6610551 või e-posti aadressilt yksielavad@sotsiaalkindlustusamet.ee.

Tagasi üles