Lase iga uue õpitud oskuse järel küsida endalt küsimusi ning küsi ka ise. Oluline on, et iga tegevuse juures räägitakse ja proovitakse praktikas kõik võimalused, funktsioonid ja ligipääsud läbi – nii on õpetatav rohkem seotud ja asjad jäävad paremini meelde.
Kui osade tegevuste meelde jätmine on keeruline, siis tasub need üles kirjutada. Nii on vanaemal kindlus, et ta midagi valesti ei tee, ta saab alati vajalikud sammud üle vaadata ning kindlasti jäävad need lõpuks ka meelde.
Üles kirjutamine aitab ka neid, kes seni nutitelefoni pole palju kasutanud. Suuremal osal Androidi operatsioonisüsteemiga telefonidel on eestikeelne menüü olemas, kuid näites iOS seadmetel seda pole ning sestap võib mõnikord tekkida arusaamatusi, mida täpsemalt tegema pidi.
Julgusta ja anna tagasisidet
Kui vanaema on teinud edukalt oma esimese Messengeri kõne või saatnud pildi, siis kindlasti tunnusta seda ning rääkige läbi, mida ta tegi hästi ja milliseid küsimusi tal veel on.
Salvesta olulised leheküljed
Kui on selgeks saanud, millistel lehekülgedel on tarvidus kõige enam käia, siis saab nii arvutis kui telefonis ära salvestada olulisemad leheküljed või tõmmata vajalikud äpid. Nii on online uudised, bussigraafikud, e-posti platvorm ja pangalink alati käepärast, kui vaja.
Aita tehnoloogiaga ära harjuda
Tõmba oma vanaemale telefoni mõni mäng. See võib olla nii Sudoku, ristsõna kui pusle – midagi, mis on talle tuttava mängumustriga. Nutiseadmes või veebis mängimine abistab neil tehnoloogiaga paremini ära harjuda ning erinevate nuppude funktsioone õppida.
Ära unusta rääkida veebiturvalisusest
Põhiline, mida peab esmajoones meeles pidama ja vanaemale kindlasti õpetama: kasuta kontode puhul tugevat salasõna; ära kunagi jaga personaalseid andmeid ja paroole e-posti kaudu; ära kanna oma paroole endaga kaasas – eriti, kui tegu on ID-kaardi või mobiil-ID koodidega; vaheta salasõnu regulaarselt ning hoia neid kindlas kohas.