Tallinna Botaanikaaed kutsub roosipäevadele

Pilt botaanikaaia roosipäevadelt 2013. aastal

FOTO: TOOMAS TATAR / PM/SCANPIX BALTICS

Eeloleval nädalavahetusel, 14. ja 15. juulil toimuvad Tallinna Botaanikaaias traditsioonilised roosipäevad, kus seekord on tähelepanu keskmes Eestis aretatud sordid, mis on tähistatud sinimustvalgete kleebistega.

Jaanipäevast sügiskülmadeni värvikas ja õiterohkes rosaariumis on kokku võimalik õitsemas näha ligikaudu 680 sorti roose 31 sordirühmast.

Roosipäevade kuraator Toomas Türki sõnul on tänavune roosiaasta eriline, sest lisaks Eesti Vabariigi juubeliaastale täitub 155 aastat teadlikku roosiaretust Eestis.

Avamaakollektsioonide osakonna juhataja Anne Jaakson väljendas rõõmu seoses kaua oodatud renoveerimistööde algusega rosaariumis. «Usun, et rekonstrueeritav müür koos selle äärde isutatavate pargiroosidega annab rosaariumile väärtust veelgi juurde,» märkis Jaakson.

Ekskursioonid toimuvad 14. ja 15. juulil rosaariumis:

Kell 11, 12 ja 14 ekskursioonid eesti keeles ning kell 12 ja 14 ekskursioonid vene keeles. Kollektsioone tutvustavad Urmas Laansoo, Krista Kaur, Tiia Jaanus ja Svetlana Gornostajeva.

Kell 13 toimub kontsert ja kell 15 töötuba teemal «Taimsed tõrjevahendid». Õpetatakse, kuidas valmistada taimseid vahendeid kahjustajate vastu (töötoas osalemine sissepääsutasu alusel). Roosipäevade raames on võimalik küsida nõu spetsialistidelt.

Roosipäevade ajal on botaanikaaia territoorium avatud 10 - 20, kasvuhooned 11 - 19. Sissepääs täiskasvanule 5.50€, pensionär/õpilane 3€. Ekskursiooni hind (4.50€/inimene) lisandub sissepääsutasule.

Tagasi üles
Back